Vairavimo ypatumai Slovakijoje


Kas gali gauti vairuotojo pažymėjimą. Kursų kaina. Vairuotojų pareigos. Vairavimo pažymėjimų kategorijos Slovakijoje. Krovininis transportas. Nuobaudos. Kelių plėtra. Bendrosios nuostatos apie Slovakijos transportą. Mokami keliai. Vinjetės kaina. Vinječių galiojimo laikas. Parkavimasis Slovakijoje. Baudos. Baudos už greičio viršijimą. Žieminės padangos. Automobilyje būtina įranga.

Jei vairuotojo pažymėjimą nori gauti ne Slovakijos gyventojai, tai būtina sąlyga šalyje gyventi mažiausiai 6 mėnesius ( nuo vizos išdavimo laiko);

Kursai vyksta mažiausiai 5 asmenų grupei;

Norint pradėti kursus būtina turėti galiojančią medicinos patikrą;

Norint pradėti kursus reikia gauti policijos išrašus įrodančius, kad jums nėra atimta vairavimo teisė.

Slovakijos vairavimo mokyklų kursų kainos labai įvairios, vairavimo kursai gali kainuoti nuo 400 iki 600 eurų. Vairavimo mokykla suteikia:

Profesionalų požiūrį į vairavimą;

B, B1, AM ir kitas kategorijas;

Kursus galima rinktis slovakų arba anglų kalbomis;

35 valandų teorinius kursus ir 41 valandą praktinių užsiėmimų;

Vairavimo mokykla suteikia galimybę įgyti pirmosios pagalbos kursus vietine arba anglų kalba;

Sumoka visus mokesčius, susijusius su vairavimo kursais;

Kiekvienas mokinys turi individualų vairavimo instruktorių;

Praktiniai užsiėmimai vyksta prabangiais, patogiais automobiliais;

Baigiamasis egzaminas vyksta anglų kalba.

Kursai vyksta nuo 1,5 iki 3 mėnesių, tai galima derintis su savo dienotvarke. Slovakijoje išduodamas ES arba vietinis vairuotojo pažymėjimas su tarptautiniu leidimu. Teisinės nuostatos reikalauja, kad ilgesniam laikui į šalį atvykę žmonės pasikeistų savo vietinius vairuotojo pažymėjimus į Slovakijos per 60 – 185 dienas. Slovakijos vairuotojo pažymėjimas yra ES formato ir gali būti naudojamas ES šalyse. Reikia išlaikyti vairavimo kursus ir egzaminą norint gauti Slovakijos vairuotojo pažymėjimą.

Slovakijoje transporto priemonių eismas vyksta dešinėje kelio pusėje. Greičio apribojimai yra labai griežti, greitį šalyje matuoja greičio radarai. Didžiausias leistinas greitis miestuose yra 60km/h, kitose vietovėse 90km/h. Leistinas alkoholio kiekis kraujyje yra 0,05 promilės, policijos pareigūnai yra labai griežti neblaiviems vairuotojams. Jei vairuotojui yra nustatytas didesnis nei 0,05 promilės girtumas, vairuotojas yra nedelsiant suimamas ir anuliuojamas jo vairavimo pažįmėjimas. Saugos diržai šalyje yra būtini, o vaikai iki 12 metų turi sėdėti ant galinės sėdynės.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1777 žodžiai)
  • Tautvydas
  • Vairavimo ypatumai Slovakijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Vairavimo ypatumai Slovakijoje. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vairavimo-ypatumai-slovakijoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 16:06
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!