Vaisių ir daržovių džiovinimo technologija


Vaisių ir daržovių džiovinimo technologija. Žaliavos paruošimas džiovinimui. Žaliavos paruošimas džiovinimu. Patalpos ir įrengimai. Vaisių ir daržovių džiovyklos veikimo schema. Techniniai vaisių dehidratacijos duomenys. Techniniai duomenys apie osmotiškai dehidratuotus produktus. Vaisių ir daržovių džiovinimas saulėje. Namų sąlygomis galima puikiai išsidžiovinti vaisių bei daržovių. Vaisių džiovinimo gamybos linija. Vaisių džiovinimas šalčiu. (LiofilizacijaLiofilizacija. Kokiems produktams galima taikyti šią džiovinimo technologiją? Liofilizacija - naujasis džiovinimas. Įrengimai liofilizacijai. Šaltiniai.


A - išorės oro tiekimas, B - džiovinimo skyrius, C - oro apsukimo skyrius, D - oro išleidimas ir išleidžiamosios sklendės reguliavimas.

Vaisių, turinčių didelį cukraus kiekio džiovinimo temperatūra turi būti mažesnė pradiniame etape ir tada padidinama iki didžiausios priimtinos; vaisių su mažesniu cukraus kiekiu temperatūra yra taikoma atvirkštine tvarka.

Stebina maisto produktų asortimentas džiovinimui saulėje. Sultingas vaisius paprastai sumažėja perpus ar daržovės - kuriuose yra mažai rūgšties ir jas sugadinti lengviau - supjaustoma smulkiais gabaliukais greitesnei dehidratacijai. Daugelis žmonių nusausinkite savo produkciją be daugiau ceremonija, ir turėti gerą sėkmę. Kai kurie maisto išsaugojimo ekspertai, nors, konstatuotina, kad daržovės pirma reikia blanširuoti ir plikinimo garo sustabdyti fermentų, kurie sukelia pablogėjimą saugojimo veiksmų. Kitas išankstinis apdorojimas - sąlyčio su degimo sieros dūmų - dažnai patariama vaisių, tokių kaip obuolių, abrikosų, persikų, kriaušių ir, siekiant išsaugoti spalvą ir vitaminų A ir C (kurie kitaip sunaikinta, nors dauguma maistinių medžiagų yra gerai išlaikytas).

Namų sąlygomis galima puikiai išsidžiovinti vaisių bei daržovių.

Namų sąlygomis galima puikiai išsidžiovinti vaisių bei daržovių(2).

  • MS PowerPoint 7597 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1083 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Vaisių ir daržovių džiovinimo technologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaisių ir daržovių džiovinimo technologija. (2018 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaisiu-ir-darzoviu-dziovinimo-technologija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 15:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo