Vaismedžiu purškimo technologijos


Purkštuvų klasifikacija. Purkštuvų tipai. Sodo purkštuvai. Ventiliatorinis purkštuvas. Vežiomieji purkštuvai. Purkštuvų nustatymas pagal rodykles. Purkštuvų pasirinkimo kriterijai. Išvados. Informaciniai šaltiniai.

Darbo tikslas: Išanalizuoti sodo purškimo technologijas ir naudojama techniką

Darbo uždaviniai:

1. Išnagrinėti kaip skirstoma augalų purškimo technika ir purkštukai.

2.Apibūdinti sodo purškimui naudojamą techniką.

3. Išsiaiškinti augalų purkštuvų pasirinkimo kriterijus.

Pačius purkštukus pravartu skirstyti pagal jų veikimo principą. Taip jie skirstomi į hidraulinius, pneumohidraulinius ir rotacinius. Pagal išpurškiamo skysčio srauto formą hidrauliniai purkštukai skirstomi į plokščiasraučius, kūgiško srauto ir čiurkšlinius, o pneumohidrauliniai – į plokščiasraučius ir kūgiško srauto.

Hidrauliniai kūgiško srauto purkštukai būna pilnavidurio ir tuščiavidurio srauto. Tuščiavidurio kūgiško sraigto purkštukuose dėl specialaus įdėklo skysčio srautas pradeda suktis ir išteka kiaurymės pakraščiuose. Šia purkštukai dažniausiai naudojami pneumohidrauliniuose sodų purkštuvuose. Kūgiško srauto purkštukai skystį išpurškia smulkesniais lašeliais negu plokščiasraučiai , o jų dydžio spektras yra siauresnius.

Pneumohidrauliniai purkštukai skirti lauko purkštuvams. Jie buvo sukurti daugiau kaip prieš 25 metus. Siekta sumažinti vandens ir augalų apsaugos produktų sąnaudas bei išpurkšto skysčio lašelių nunešimą pavėjui. Slėginiuose pneumohidrauliniuose purkštukuose atskirais kanalais tam tikru slėgiu tiekiamas skystis ir oras susimaišo. Skysčio ir oro mišinys išpurškiamas didesniu greičiu, todėl mažesnis lašelių nuostoliai. Inžektoriniuose pneumohidrauliniuose purkštukuose pro šonuose esančias skylutes įsiurbtas oras susimaišo su skysčiu ir yra išpurškiamas stambesniais oro pripildytais lašeliais.

  • Microsoft Word 292 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2217 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ignas
  • Vaismedžiu purškimo technologijos
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaismedžiu purškimo technologijos. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaismedziu-purskimo-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 16:12
×