Vaistažolės burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti


Burnos gleivines gydymas. Kaip gydyti burnos gleivine. Vaistai burnos gleivinei gydyti. Burnos gleivinei gydyti. Burnos gydymas. Kserostomija. Burnos gleivinės ligos. Vaistai burnos gleivinei. Kuo gydyti burnos. Rykles ligos.

Vaistiniai augalai burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti ir profilaktikai. Įvadas. Trumpai apie eterinius aliejus. Aromatiniai augalai. Vaistinė ramunė. Pipirmėtė. Vaistinis šalavijas. Vaistinis čiobrelis. Vaistinė melisa. Paprastasis kadagys. Tikroji levanda. Apskritalapis eukaliptas. Paprastoji jonažolė. Paprastasis pankolis. Eteriniai aliejai burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti, jų profilaktikai. Ramunėlių eterinis aliejus. Pipirmėčių eterinis aliejus. Šalavijo eterinis aliejus. Čiobrelių eterinis aliejus. Melisų eterinis aliejus. Kadagių eterinis aiejus. Levandų eterinis aliejus. Eukalipto eterinis aliejus. Jonažolių eterinis aliejus. Pankolių eterinis aliejus. Išvados. Greitėjant mūsų gyvenimo ritmui daugėja ir ligų, neretai susiduriama su burnos ir ryklės gleivinių ligomis. Susergama tokiomis burnos gleivinių ligomis kaip: gingivitu, stomatitu, periodontitu, kserostomija ir kita, taip pat ir ryklės uždegimais (faringitu, tonzilitu). Todėl tai turi pagrindo ieškoti šių atsirandančių susirgimų sprendimo būdų. Laikui bėgant vis labiau ir labiau yra vertinami natūralūs gydymo būdai, kurie laikomi daugiau veiksmingesni nei kasdien sukuriami nauji vaistai. Vienas iš pagrindinių natūralių gydymo metodų yra fitoterapija. Fitoterapija (gr. Phyton – augalas, therapeia – gydymas) – tai mokslas, kuris remiasi įvairių augalų panaudojimu gydymo tikslams. Jau nuo senų senovės žmonės žinojo apie augalų gydomąsias savybes, tos žinios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Dabar vis daugiau vaistų yra gaminami iš žaliųjų augalų, nes šie sukelia mažiau šalutinių poveikių nei sintetiniai medikamentai. Vaistiniai augalai pasižymi gydomosiomis savybėmis dėl juose esančių tam tikrų cheminių junginių: alkaloidų, glikozidų, vitaminų, rauginių medžiagų. Gydymui ir profilaktikai vartojamos tos augalų dalys, kuriose daugiausia yra veikliųjų medžiagų. Vaistiniai augalai vartojami kaip eteriniai aliejai, arbatų mišiniai, antpilai, ištraukos, nuovirai, milteliai, vandenys (inge kamüeller,. ). Šiame darbe pateikti vaistiniai augalai, kurie yra vartojami burnos ir ryklės gleivinių ligoms ir infekcijoms gydyti, jų profilaktikai. Tyrimo objektas: eteriniai aliejai skirti burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti, jų profilaktikai. Tikslas – apžvelgti vaistinius augalus burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti, jų profilaktikai. Uždaviniai:. Susipažinti su eteriniais aliejais. Trumpai išnagrinėti vaistinius augalus. Išanalizuoti eterinių aliejų panaudojimą burnos ir ryklės gleivini

Greitėjant mūsų gyvenimo ritmui daugėja ir ligų, neretai susiduriama su burnos ir ryklės gleivinių ligomis.

Laikui bėgant vis labiau ir labiau yra vertinami natūralūs gydymo būdai, kurie laikomi daugiau veiksmingesni nei kasdien sukuriami nauji vaistai.

Fitoterapija (gr.

Vaistiniai augalai pasižymi gydomosiomis savybėmis dėl juose esančių tam tikrų cheminių junginių: alkaloidų, glikozidų, vitaminų, rauginių medžiagų. Vaistiniai augalai vartojami kaip eteriniai aliejai, arbatų mišiniai, antpilai, ištraukos, nuovirai, milteliai, vandenys (inge kamüeller, 2007).

šiame darbe pateikti vaistiniai augalai, kurie yra vartojami burnos ir ryklės gleivinių ligoms ir infekcijoms gydyti, jų profilaktikai.

Tyrimo objektas: eteriniai aliejai skirti burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti, jų profilaktikai.

Aromaterapija grindžiama gydymu eteriniais aliejais. Eteriniai aliejai – kvapnūs ir lakūs junginiai, bespalvės ar gelsvos spalvos, skaidrūs skysčiai, retai būna rausvos, melsvos ar rudos spalvos. Turi specifišką kvapą, aštraus ar malonaus skonio. Eteriniai aliejai kaupiase visame augale: lapuose, žiedlapiuose, vaisuose, stiebuose, žievėse ir šaknyse. Didžioji dalis sukaupia sauso ir šilto klimato augalai. Eteriniai aliejai veikia mūsų organizmą, atskirus audinius, organus, jų funkcijas, stiprina imunitetą bei gydo (jennie harding, 2007).

Kvapnieji aliejai įlašinti į vandenį, gali veikti labai įvairiai. Juos galima naudoti kai norima atsipalaiduoti, nusiraminti, atgauti žvalumą. Visi eteriniai aliejai turi antibiotinių, dezinfekuojančių bei imuninę sistemą stiprinančių savybių. Be to turi ir specifinių savybių. Jie turi įvairiapusį poveikį. Vieni turi dezinfekuojamųjų savynių, mažina uždegimus, ramina, lengvina atsikosėjimą stimuliuoja ir lėtina organizmo fiziologines funkcijas, didina darbingumą ir saugo nuo kitų ligų. O kiti gali dirginti odą, gleivinę ir yra vartojami tik išoriškai. Eteriniais aliejais gydoma ta vieta, per kurią iš organizmo pašalinami jie. Neteisingai vartojami gali sukelti šalutinius poveikius.

Kvapusis aliejus yra išgaunamas iš išdžiovinto, švaraus aromatingo augalo.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3022 žodžiai)
  • Sandra
  • Vaistažolės burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaistažolės burnos ir ryklės gleivinių ligoms gydyti. (2011 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistazoles-burnos-ir-rykles-gleiviniu-ligoms-gydyti.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:54
×