Vaistažolių ir prieskoninių augalų ūkio įkūrimas


Prieskoniniu augalu supirkimas. Prieskoniniu zoleliu supirkimas. Vaistazoliu supirkimas.

Santrauka. Vaistažolių verslo idėjos įgyvendinimas. Prielaidos ir metodai. Verslo idėjos patikrinimas. Verslo idėjos analizė. Rinkos poreikių nustatymas. Rizikos įvertinimas. Galimybių įvertinimas. Techninių galimybių tyrimas. A. Vaistažolių džiovinimas. B. Vaistinių augalų rinkimas. C. Vaistinių augalų žaliavos džiovinimas. D. Vaistinės žaliavos sandėliavimas. Rinkos tyrimas. A. Konkurentai. B. Produkcijos apimtys. Finansinių galimybių tyrimas. Produktų sukūrimas. Materialinės bazės formavimas. Gyventojų mokymas. Produkto kūrimas. Sertifikavimo procedūra. Įvedimas į rinką. Bendruomenių narių organizaciniai sprendimai. Žaliavos rinkimas, supirkimas ir produkcijos realizavimas. Proceso organizavimo problemos ir kliūtys.

Tyrimo tikslas – ištirti vaistažolių ir prieskoninių augalų verslo organizavimo galimybės Talokių, Miroslavo, Balkasodžio, Pupasodžio ir Radžiūnų bendruomenėse bei parengti rekomendacijas šio verslo organizavimo procesui.

Tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:

1) suformuoti bendruomenių narių, įsitrauksiančių į projekto veiklas, komandas;

2) išbandyti vaistažolių ir prieskoninių augalų verslo organizavimo idėją technologiniu, rinkos ir verslo aspektais;

3) organizuoti teminius renginius, skirtus informacijai rinkti ir tyrimo rezultatams pristatyti;

4) parengti išvadas ir rekomendacijas vaistažolių ir prieskoninių augalų verslo organizavimo procesui gerinti.

Tyrimo aktualumas.

Nepaisant skirtingo veiklos laikotarpio, dažniausiai visų bendruomeninių organizacijų įgyvendinamos iniciatyvos yra iš kultūros ir socialinės srities. Dar pagal anksčiau atliektą bendruomeninių organizacijų apklausą, kurios metu bendruomenės nurodė, kad dažniausia jų vykdoma veikla yra tradicinių švenčių, talkų, varžybų ir kitų renginių organizavimas; informacinės, gyvenamąją vietovę reklamuojančios medžiagos leidyba; išvykų, ekskursijų organizavimas. Akivaizdu, kad tolimesnės bendruomeninių plėtros pagrindu galėtų tapti ekonominė veikla, kuri užtikrintų bendruomenių kaip organizacijų gyvybingą plėtrą ir jos narių poreikių geresnį tenkinimą.

  • Microsoft Word 1351 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (4780 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Vaistažolių ir prieskoninių augalų ūkio įkūrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaistažolių ir prieskoninių augalų ūkio įkūrimas. (2013 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistazoliu-ir-prieskoniniu-augalu-ukio-ikurimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 18:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo