Vaistiniai augalai burnos ir ryklės gleivinės gydymui ir profilaktikai


Įvadas. Burnos blogo kvapo gydymas. Augalų rinkimas. Vaistiniai augalai ir jų gydomasis vartojimas. Apskritalapis eukaliptas. Balinis ajeras. Mažalapė liepa. Mėlynė. Paprastoji jonažolė. Paprastoji kraujažolė. Pipirmėtė. Vaistinė medetka. Vaistinė ramunė. Vaistinis šalavijas. Išvados. Literatūra.


Šiame darbe ir pateikti vaistiniai augalai, kurie yra vartojami burnos ertmės ligoms ir infekcijoms, halitozei arba burnos blogam kvapui gydyti, jų profilaktikai.

Pirmame skyriuje aptarsime burnos blogo kvapo atsiradimo priežastis ir gydymo būdus, antrame – augalų rinkimą, kokiu metu tinkamiausia rinkti, džiovinimo sąlygas ir kuri augalo dalis naudingiausia tam tikram augalui. Trečiame skyriuje iš arčiau susipažinsime su vaistiniais augalais, kurie padeda įveikti burnos ir ryklės gleivinės ligas.

Halitozė arba kitaip suprantama kaip nuolatinis nemalonus kvapas iš burnos. Yra dvi blogo burnos kvapo atsiradimo priežastys:

Ajero šakniastiebiai vaistinei žaliavai kasami rudenį ir pavasarį, [Aleksandras, Puidokas, Vaistiniai augalai, 1999, 4 psl.]. Jie nuplaunami, nupjaustomos pridėtinės smulkios šaknys, o stambesnės perskeliamos išilgai ir susmulkinamos 5-10 cm gabalėliais, kad greičiau sudžiūtų. Paskleisti polnu sluoksniu (2-5 cm) šakniastiebiai vytinami keletą dienų palėpėje. Džiovinti baigiami džiovykloje ne aukštesnėje kaip +35-400 C temperatūroje. Tinkamai paruošta žaliava – tai lengvi, pailgi, šviesiai gelsvos arba baltos spalvos gabaliukai, kurie lenkiami lengvai lūžta. Vartoti galima 2 metus.

4 ir 5 paveiksluose pateikiami piešiniai, kuriuose parodyta, kaip atrodo mėlynės žiedai ir jos uogos.

Graižuose yra karotino, likopino, violaksantino, rubiksantino ir kt. - apie 3 %; vitamino C, flavonoidų, fenolkarboninės rūgšties, gleivių, mineralinių druskų ir kt.

9 ir 10 paveiksluose pateikta, kaip atrodo išsiskleidęs medetkos žiedas iš viršaus ir apačios.

Šiame darbe atlikome du uždavinius: susipažinome su augalų rinkimo ypatybėmis ir 10 vaistinių augalų.

1. Aptarėme, kaip geriausia rinkti vaistinę žaliavą, kad geriausia rinkti kuo mažiau užterštose vietose, kurios augalo dalys labiausiai tinka vaistams: pumpurai, lapai, žiedai, vaisiai ir kt. ir jų rinkimo ypatybes.

Puidokas, Aleksandras. Gamtos dovanos 1. Vaistiniai augalai. Vilnius: Asveja, 1999. 22 p.

Vasiliauskas, Juozas. Augalų paslaptys ir sveikata. Kaunas: Aušra, 1991. 46 p.

Vingras, Algimantas. Vaistinėlė – daržo lysvėje. Kaunas: Ūkininko patarėjas, 1996. 64 p.

  • Microsoft Word 749 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3750 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Vaistiniai augalai burnos ir ryklės gleivinės gydymui ir profilaktikai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaistiniai augalai burnos ir ryklės gleivinės gydymui ir profilaktikai. (2016 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistiniai-augalai-burnos-ir-rykles-gleivines-gydymui-ir-profilaktikai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 07:54
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo