Vaistiniai augalai Lietuvoje


Vaistiniai augalai Lietuvoje. Darbo tikslas - susipažinti su Lietuvoje augančiais vaistiniais augalais. Vaistiniais - vadinami gydomųjų savybių turintys augalai. Įvadas. Augalų gydomosios savybės priklauso nuo to. Vaistinių augalų veikliosios medžiagos. Augalų veikliosios medžiagos kaupiasi visame augale arba tik atskirose jo dalyse. Augalų vaistinė žaliava ir jos ruošimas. Vaistinių augalų žaliavos paklausa kasmet didėja. Vaistinių augalų ištekliai ir apsauga. Lietuvoje aptinkamus laukinius vaistinius augalus. Antrąją vaistinių augalų grupę sudaro tik tam tikro tipo buveinėse įsikuriantys augalai. Plačialapis gyslotis. Lietuvoje auga. Mėlynė. Sutinkama visoje Lietuvoje. Lietuvos pietuose ir pietryčiuose sudaro ištisus sąžalynus. Ramunė. Vaistinės ramunėlės auga visoje Lietuvoje dirbamuose laukuose ir pakelėse. Rugiagėlė. Mėgsta lengvas dirvas. Labai dažna javų piktžolė. Auga javuose, dirvonuose, dykvietėse. Kmynas. Dažnas visoje Lietuvoje. Kmynai auga pakelėse, pievose, soduose. Išanalizuotos pagrindinės augalų struktūros. Išvados.


Darbo tikslas - susipažinti su Lietuvoje augančiais vaistiniais augalais. Darbo uždaviniai: Išanalizuoti augalų struktūrą. Išanalizuoti kokiomis gydomosiomis savybėmis pasižymi augalai. Pateikti pagrindinių vaistinių augalų aprašymus.

Išanalizuotos pagrindinės augalų struktūros. Augalai skiriasi išvaizda, struktūra, veikliosiomis medžiagomis. Tam tikri augalai gali užaugti iki 10cm, o kiti gali užaugti daug didesni. Kiekvienas augalas auga skirtingą laikotarpį, tačiau yra augalų, kurie auga visą savo gyvenimą. Kiekvienas augalas brandina vis skirtingus vaisius, žiedus, uogas: pailgai elipsiškus skeltavaisius, kurios skiriasi ne tik savo pugmento kiekiu, forma, skoniu, bet ir sudėtimi, dėl šios priežasties mes jaučiame skirtingus skonius, taip pat kitos uogos yra nuodingos. Išanalizuotos pagrindinės augalų gydomosios savybės. Kiekvienas augalas turi savo gydomąsias savybes, vieni augalai skirti galvos skausmo malšinimui, kiti veikia raminančiai ir t.t. Kiekvienas augalas turi savo "siaurą sferą", kurią gydo. Šie augalai yra naudojami vaistinių preparatų gamyboje, todėl jais piknaudžiauti negalima. Liaudyje vadinama ugnine žole, pasižymi ne tik vaistinėmis savybėmis, tačiau jas renkant esant rasai, išskiria tam tikras medžiagas, kurios sukelia nudegimus net iki 4 laipsnio. Pateikti pagrindinių vaistinių augalų aprašymai: plačialapio gysločio, mėlynės, vaistinės ramunės, rugiagėlės, paprastojo kmyno.

  • MS PowerPoint 1882 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (890 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Vaistiniai augalai Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaistiniai augalai Lietuvoje. (2018 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistiniai-augalai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 21:40
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo