Vaistinių augalų įtaka sveikatai (plaštakinis rabarbaras)


Įvadas. Plaštakinio rabarbaro teorinis aprašymas. Eucarbon preparato analizė.


Iki pradedant klausyti fitoterapijos aš gan mažai žinojau augalų rūšių, nes niekada per daugiausiai neteko su jomis susidurti, o ir pati labai nesidomėjau, kol nereikėjo. O labiausiai žinomų augalų rūšių – alavijas, avietė, dilgelė, česnakas, čiobrelis, medetka, kmynas, mėlynė, pipiras, žemuogė, raudonėlis, rabarbaras.

Ankščiau žinojau, kad tokia augalo rūšis yra, kaip rabarbaras, bet neteko pasidomėti kam jis yra tiksliai skirtas, o gavusi fitoterapijos metu šį augalą dabar jau žinau, kad jis skirtas žmonėms vartoti turintiems trumpalaikius vidurių užkietėjimo sutrikimus.

Mano šeimai aktualiausi vaistiniai augalai būtų: širdies ir kraujotakos, peršalimo ligos,

pirmoji pagalba, moterų sveikata, vyrų sveikata.

Plaštakinis rabarbaras daugiametis iki 200 cm aukščio žolinis augalas. Šakniastiebis didelis, cilindriškas, 4-6 cm skersmens, raudonai rudos spalvos, su storomis mėsingomis šaknimis. Iš šakniastiebio kasmet išauga stambūs pamatiniai lapai ir vienas ar keli stiebai. Stiebas status, tuščiaviduris, vagotas, raudonai dėmėtas. Pamatiniai lapai dideli, apskriti, iki 75 cm skersmens, plaštakiškai skiautėti, ilgakočiai, apaugę trumpais, šiurkščiais plaukeliais. Lapkočiai beveik apvalūs, mėsingi, iki 30 cm ilgio. Stiebo lapai pražanginiai, į viršų palaipsniui mažėjantys. Žiedai smulkūs, rausvai balti, sukrauti gausiažiedžiuose, iki 50 cm ilgio šakotuose žiedynuose.

  • Sveikata Esė
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (804 žodžiai)
  • Janina
  • Vaistinių augalų įtaka sveikatai (plaštakinis rabarbaras)
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaistinių augalų įtaka sveikatai (plaštakinis rabarbaras). (2016 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistiniu-augalu-itaka-sveikatai-plastakinis-rabarbaras.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:16
×