Vaistų farmakologinių savybių analizė


Sudėtinių vaistų farmakologinių savybių analizė. Sudėtinis vaistas. Savarankiško darbo tikslas. Savarankiško darbo uždaviniai. Nagrinėti sudėtinius vaistus, jų sudedamųjų dalių vaistų grupes, veikimo mechanizmus, indikacijas, kontraindikacijas. Paaiškinti, kokį vaidmenį farmakoterapijoje atlieka kiekviena sudėtinio vaisto dalis. Situacijos analizė. Savarankiško darbo tikslai. Nagrinėti pagrindines vaistų grupes, veikimo mechanizmus, indikacijas, kontraindikacijas. Analizuoti vaistų sukeliamą nepageidaujamą poveikį ir galimą jo prevenciją. Savarankiško darbo uždaviniai. Išnagrinėti atskirų vaistų grupių tarpusavio sąveiką ir nepageidaujamą veikimą. Pateikite rekomendacijas, kaip spręsti vaistų sąveikos problemą. Situacija. Literatūra.

Hyzaar yra sudėtinis vaistas sudarytas iš 50 mg losartano ir 12,5 mg hidrochlorotiazido. Losartanas kartu su hidrochlorotiazidu veikdami kartu mažina kraujospūdį, skiriamas sergant hipertenzija.

Indikacijos - vaistų grupė naudojama esant arterinei hipertenzijai, širdies nepakankamumui, mirtingumo ir sergamumo dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikai mažinti, kai yra hipertenzija ir kairiojo skilvelio hipertrofija, inkstų apsaugai esant ΙΙ tipo cukriniu diabetu su proteinurija, kai angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorių ilgiau vartoti nebegalima.

Veikimo mechanizmas - blokuoja angiotenzino II receptorius. Angiotenzinas II siaurina kraujagysles, o losartanum jas atpalaiduoja.

Veikimo mechanizmas - hidrochlorotiazidas veikia inkstus taip, kad jie pašalintų daugiau vandens ir druskos. Sumažinęs cirkuliuojančio kraujo tūrį, sumažina ir kraujospūdį.

Kontraindikacijos - refrakterinė hipokalemija, hiponatremija, hiperkalcemija, sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas, sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas, podagra ar kitokia simptominė hiperurikemija, Adisono liga, nėštumas.

Hyzaar vartojamas su kitais vaistais gali sukelti nenorimų pasiekimų. Pvz.: vartojant su adrenoblokatoriais α, adrenoblokatoriais β, AKF inhibitoriais, Alprostadilum, anksiolitikais ir migdomaisiais, Ethanolum, antihipertenziniais vaistais, Hydralazinum, Levodopum ar kalcio kanalų blokatoriais stiprėja hipotenzinis poveikis.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (761 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Vaistų farmakologinių savybių analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaistų farmakologinių savybių analizė. (2014 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistu-farmakologiniu-savybiu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 02:04
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo