Vaistų formos Bendroji receptūra


Vaistų formos. Enterinės vaistų formos. Vaistų formos. Tabletės. Vaistų formos. Kapsulės. Vaistų formos. Minkštosios kapsulės. Vaistų formos. Tabletės, kapsulės. Kada negalima dalinti, ardyti, ar smulkinti vaistų. Vaistų formos. Skystos vaistų formos. Vaistų formos. Kitos. Enterinio vaistų vartojimo būdo kontraindikacijos. Parenterinės vaistų formos. Parenteriniai preparatai. Parenteriniai preparatai. Injekciniai preparatai. Parenteriniai preparatai. Infuziniai preparatai. Parenteriniai preparatai. Koncentratai. Parenteriniai preparatai. Milteliai. Parenteriniai preparatai. Kiti. Parenterinių preparatų minusai.


Norint gauti tabletę, veiklioji medžiaga derinama su užpildais ar pagalbinėmis medžiagomis. Yra įvairių formų, dydžių ar spalvų tablečių. Tabletės yra prieinamiausia vaisto forma, gali būti greito , arba prolanguoto (XR) veikimo, skrandyje neiri, kramtoma forma. Poliežuvinės tabletės yra dedamos po liežuviu, žandinės tabletės yra talpinamos tarp žando ir dantenų.

Kai kuriems pacientams, ypač vaikams, gali būti sunku praryti tabletes ar kapsules. Padalinus tabletę, atidarius kapsulę, susmulkinus vaistą ant maisto, ar sumaišius su sultimis vaistas gali būti priimtinesnis ir lengviau nuryjamas. Tačiau taip daryti galima tik tada, jeigu vaisto pakuotės lapelyje tai ledžiama.

Prolanguoto veikimo preparatai. Šių vaistų veiklioji medžiaga turi išsiskirti tik per tam tikrą laiką. Atidarius kapsulę, ar padalinus tabletę, vaistas galimai gali pradėti veikti labai greitai, ar net sukelti toksinį poveikį, nes visa veiklioji medžiaga išsiskiria iškart.

Skrandyje neirūs preparatai. Šių vaistų veikliosios medžiagos dažniausiai būna jautrios skrandžio rūgščiai, arba turi tiesioginį šalutinį poveikį skrandžiui. Suardžius vaistą jis tiesiog gali būti paveiktas skrandžio rūgšties, arba dirgintį skrandžio gleivinę, sukeldamas pykinimą ar vėmimą.

Poveikis burnos gleivinei. Vaistas, kuris turi dirginantį, nemalonų skonį, dažnai padengiamas gliukozės ar kitos neaktyvios medžiagos plevele, kad užmaskuotų tai. Jeigu mes suardom šią plėvelę, atsidanda aitrus skonis. Taip pat, kai kurie vaistai, gali nudažyti dantis, sukelti anestetinį poveikį, ar dirginti burnos gleivinę.

  • MS PowerPoint 694 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (1040 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvinas
  • Vaistų formos Bendroji receptūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaistų formos Bendroji receptūra. (2016 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistu-formos-bendroji-receptura.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 06 d. 11:17
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo