Vaistų formos ir jų savybės


Įvadas. Vaistų formos. Kietoji vaistų forma. Minkštoji vaistų forma. Skystoji vaistų forma. Galeniniai ir neogaleniniai preparatai.


Pagal gamybos technologiją skiriami: Homogeniniai linimentai - veikliosios medžiagos tolygiai pasiskirsčiusios, Emulsiniai linimentai - pagrindas A/V arba V/A (aliejus vandenyje arba vanduo aliejuje), Suspensiniai linimentai - kietos veikliosios medžiagos dalelės suspenduotos į pagrindą, Pastos – standesnės konsistencijos nei tepalas, kietų medžiagų daugiau kaip 25%. Ilgiau išlieka ant paviršiaus, veikia adsorbuojančiai ir džiovinančiai, Žvakutės , globulės – dozuota vaisto forma, sudaryta iš vaistinių medžiagų ir pagrindo (kakavos sviestas ar aliejus). Žvakutės pagal vartojimo vietą skiriamos į: rektalinės, vaginalinės (globulės), lazdelės ( į šlaplę, gimdos kaklelį, giliai į žaizdą, fistulę ).

Pleistrai – tai standi, lipni, sudaryta iš vaistinių medžiagų ir pleistro pagrindo (riebalinių medžiagų, vaško, parafino) išoriškai vartojama vaisto forma. Kūno temperatūroje suminkštėja ir prilimpa prie odos, būdingas vietinis veikimas. Yra kietieji ir skystieji pleistrai. Kietieji pleistrai naudojami tvarsčiams fiksuoti ir žaizdos kraštams sutvirtinti. Skystieji pleistrai pasižymi apsauginiu poveikiu (susidaro plėvelė, išgaravus skysčiams).

Skystosioms vaistų formoms priklauso: tirpalas, mikstūra, lašai, užpilai, nuovirai, gleivės, emulsija, suspensija.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1004 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Erika
  • Vaistų formos ir jų savybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaistų formos ir jų savybės . (2019 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistu-formos-ir-ju-savybes.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 16:59
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo