Vaistų formos, vaistų laikymo taisyklės


Vaistų formos, vaistų laikymo taisyklės. Vaistų formos. Kietos vaistų formos. Vaistų formos. Minkštos vaistų formos. Vaistų formos. Skystos vaistų formos. Galeniniai ir neogaleniniai preparatai. Svorio, tūrio, biologinio aktyvumo vienetai. Vaistų laikymo taisyklės. Literatūra.


Kietos vaistų formos: milteliai, tabletės, dražetės, kapsulės, arbatos.

Milteliai – kieta, biri vaisto forma, gaminami pramoniniu būdu ir ruošiami vaistinėje. Vartojami į vidų ir išoriškai. Skiriami: paprasti, sudėtiniai, dozuoti, nedozuoti. Tabletės – dozuota vaisto forma, gaminama pramoniniu būdu. Sudaro pagrindinė vaistinė medžiaga ir pagalbinės medžiagos. Skirstomos į: dengtas, sudėtines, kapletes. Dražetės – dozuota vaisto forma, gaminama pramoniniu būdu, sloksniuojant vaistinę medžiagą ant cukraus pagrindo. Kapsulės – dozuota vaisto forma, gaminama pramoniniu būdu iš krakmolo, želatinos ar gliutolio. Vartojamos į vidų. Kapsulėmis išleidžiamos nemalonaus kvapo ir skonio, nepatvarios vaistinės medžiagos. Arbatos – kieta nedozuota vaisto forma, sudaryta iš augalinės kilmės žaliavos.

Minkštos vaistų formos: tepalas, linimentas, pasta, žvakutės, globulės, pleistrai.

Tepalas-nedozuota (sąlyginai dozuota) vaisto forma, sudaryta iš lipofilinių tepalo pagrindų, naudojama išoriškai ir į vidų Pagal gamybos būdą, konsistenciją ir sudėtį tepalai skiriami į: Kremai – ypač minkštos konsistencijos, yra vandens Pastos – sudėtyje yra daug kietų medžiagų Akių tepalai – sterilūs Vaškai – pagaminti iš vaško ir aliejaus pagrindų Priklausomai nuo vartojimo vietos skiriami į: Dermatologinius Nosies-akių Vaginalinius Uretralinius Rektalinius.

Linimentas – skystas tepalas, nedozuota vaisto forma, sudaryta iš aliejinio pagrindo ( linų, saulėgrąžų, persikų aliejaus, vazelino) Tai tiršti, klampūs skysčiai ar drebučių konsistencijos masė, kuri lydosi kūno temperatūros sąlygomis.

  • MS PowerPoint 1159 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1047 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Vaistų formos, vaistų laikymo taisyklės
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaistų formos, vaistų laikymo taisyklės. (2017 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistu-formos-vaistu-laikymo-taisykles.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 19:46
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo