Vaistų rezorbcija ir vartojimo būdai


Rektalinis vaistu vartojimo budas priklauso. Nuo ko priklauso vaistu rezorbcija. Vaistu patekimo budas.

Vaistų rezorbcija ir vartojimo būdai. Rezorbcija. Vartojamo vaisto gydomasis poveikis priklauso nuo į organizmą patekusios medžiagos pasisavinimo. Vaistai patekę į organizmą keliauja į organus arba audinius taikinius. Pagrindiniai vaistų vartojimo būdai. Per os (rijimas). Šis kelias yra patogus, bet rezorbcija yra lėtesnė ir mažesnė. Intraveninis. Intraveninis kelias yra. Intramuskulinis. Rezorbcija yra greitesnė, nei vaistus vartojant per os. Subkutaninis. Šiuo būdu duodamų vaistų rezorbcija yra lėtesnė. Bukalinis ir sublingvalinis. Vaistas naudojamas į. Rektalinis (suppozitorinis). Taip patogu vartoti didelius kiekius vaisto. Inhaliacinis. Naudojama kvėpavimo ligų. Vietinis. Priklauso vaisto vartojimas. Transdermalinis. Vartojami per odą, bet sukelia sisteminį veikimą. Taigi, vaistų rezorbcija priklauso nuo vaisto patekimo į organizmą kelio.

Per os (rijimas) Intraveninis Intramuskulinis Subkutaninis Bukalinis ir sublingvalinis. Rektalinis (suppozitorinis). Inhaliacinis Vietinis Transdermalinis.

Vaistas naudojamas į bukaliniu būdu tarp žando ir dantenų patenka tiesiai į veninę cirkuliaciją ir taip apeinamas jo metabolizavimas kepenyse. Procesas gali būti greitas ir lėtas, priklausomai nuo vaisto savybių. Sublingvalinis (po liežuviu) veikimas yra greitas. Taip vartojamas trinitroglicerinas.

Taip patogu vartoti didelius kiekius vaisto, kuris yra nemalonaus skonio, nesukeliamas pykinimas. Vaistas patenka į veninę kraujotaką.

Naudojama kvėpavimo ligų atveju, vaistas greitai patenka į organą-taikinį. Vaistas greitai rezorbuojamas dėl gausios alveolių vaskulerizacijos ir didelio jų ploto.

Priklauso vaisto vartojimas per odą, gleivinės membranas, nosį gerklę, makštį ir sukelia vietinį efektą. Rezorbcijos greitis priklauso nuo vietos ir vaisto struktūros.

Vartojami per odą, bet sukelia sisteminį veikimą. Rezorbcija yra lėta. (Pvz:. nikotino pleistras).

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 20 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (427 žodžiai)
  • Edita
  • Vaistų rezorbcija ir vartojimo būdai
    10 - 8 balsai (-ų)
Vaistų rezorbcija ir vartojimo būdai. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistu-rezorbcija-ir-vartojimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:09
×