Vaistų technologijos


Vaistų technologijos. Savarankiškas darbas.


Darbo eiga: atsveriu 5,55 gliukozės ir ištrinu grūstuvėje. Nupilu dalį gliukozės ant popierinės kapsulės, grūstuvėje palikdamas apie ≈0,05. Atsveriu ir į grūstuvę suberiu 0,45 folio rūgšties trituracijos ir išmaišau. Dalimis pridedu nupiltą gliukozę ir maišau iki vienalytės masės. Išdalinu po 0,2 į 30 dozių ir sudedu į dėžutę. Išrašau etiketę „Vidiniai“. Pridedu papildomą etiketę „Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje“. Parašau savikontrolės lapelį.

Gaminsiu mikstūrą su valerijono tinktūra ir stipriai veikiančiu analginu, kai sausų medžiagų kiekis tirpale viršija 5%.

I) Matavimo cilindre: į konusinę kolbą įpilu apie ≈100ml išgrynintojo vandens. Atsveriu ir kolboje ištirpinu 1,0 analgino, 2,0 magnio sulfato ir 10,0 natrio bromido. Gautą tirpalą supilu į matavimo cilindrą ir pripilu išgrynintojo vandens iki 200ml. Gautą tirpalą perkošiu pro vatos tamponėlį į tamsaus stiklo išdavimo indą. Atmatuoju ir tiesiai į išdavimo indą supilu 5 ml valerijono tinktūros. Indą gerai užkemšu ir suplaku. Patikrinu ar indas sandarus, ar tirpale nėra drumzlių, nuosėdų. Išrašau etiketę „Vidiniai“. Pridedu papildomą etiketę „Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje“. Parašau savikontrolės lapelį.

Atsveriu ir į konusinę kolbą supilu 196ml išgrynintojo vandens. Atsveriu ir kolboje ištirpinu 1,0 analgino, 2,0 magnio sulfato ir 10,0 natrio bromido. Gautą tirpalą perkošiu pro vatos tamponėlį į tamsaus stiklo išdavimo indą. Atmatuoju ir tiesiai į išdavimo indą supilu 5 ml valerijono tinktūros. Indą gerai užkemšu ir suplaku. Patikrinu ar indas sandarus, ar tirpale nėra drumzlių, nuosėdų. Išrašau etiketę „Vidiniai“. Pridedu papildomą etiketę „Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje“. Parašau savikontrolės lapelį.

  • Farmakologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1276 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Vaistų technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaistų technologijos. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaistu-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 16:00
×