Vaizdinio mąstymo tyrimas


Vaizdinis mastymas. Vaizdinis mastymas referatai. Mąstymo testas. Vaizdinio mastymo testai. Mąstymo tyrimai. Kaip atlikti vaiku vaizdinio mastymo laboratorini. Vaiku vaizdinis mastymas. Vaiko vaizdinis mąstymas. Laboratorinis darbas vaizdinis mastymas. Vaiku vaizdinio mastymo raidos laboratorinis.

Įvadas. Metodika. Rezultatai ir jų analizė. Išvados. Literatūra. Priedai. Tyrimo tikslas: tirti sugebėjimą diferencijuoti bendrus esminius požymius ir tuo pagrindu atlikti objektų klasifikavimo veiksmus. Mąstymo psichologija – viena iš labiausiai išvystytų psichologijos mokslo sričių. Visais laikais mąstymas buvo viena iš pagrindinių psichologijos tyrimo problemų.

Mąstymo psichologija – viena iš labiausiai išvystytų psichologijos mokslo sričių. Domėjimasis mąstymo psichologija neblėsta ir šiais laikais. Apie mąstymą daug rašė: r. Koffemanas, k. Maredith, j. Steele, a. Jacikevičius, f. Gonobolinskas, a. Gučas, e. Rimkutė, m. Verthaimeris, v. Keleris ir kiti.

Mąstymas dažnai traktuojamas kaip perėjimas nuo nežinomo prie žinomo, nuo nesuprantamo prie suprantamo. Mąstymas yra jutimais nepažystamų tikrovės daiktų ar reiškinių bei sudėtingų santykių pažinimo procesas. Mąstymas praplečia jutimo pažinimo galimybes, nes jo dėka galime gauti tokią informaciją, kurios jutimo organais negausime. Mąstymas prasideda nuo probleminės situacijos. Jos susidaro iškeliant klausimą ir po to yra sprendžiamos tam tikrais etapais. Mąstymas yra glaudžiai susijęs su kalba, nes žmogus galvodamas paprastai mintyse išreiškia žodžiais ir frazėmis. Savo mintis vadiname vidine kalba. Tačiau būna atvejų, kai žmogus neįstengia savo minčių išreikšti žodžiais. Tačiau tai nereiškia, kad mintis egzistuoja be žodinės formos. Šio atveju žmogui sunku pereiti nuo vidinės kalbos prie jos išorinės išraiškos ir išsakyti mintį kitiems žmonėms taip, kad ją suprastų. Mąstydamas žmogus tiria aplinką, analizuoja, daro išvadas, apibendrina. Taigi mąstymas – psichinė žmogaus veikla, pasireiškianti apibendrintu pasaulio atspin* apibendrinimas – bendrų ir esminių objektų savybių susiejimas ir gautos išvados išplėtimas nagrinėtiems atvejams.

Mąstymas gali būti vaizdinis. Jis gali būti apibūdinamas kaip manipuliavimas vaizdiniais. Shepardo ir metzlerio tyrimai leidžia manyti, kad regos suvokti objektai saugomi atmintyje vaizdų analogine forma. Vadinasi plane pasirodantys vaizdiniai yra daug kuo panašūs į suvokiamus vaizdus – didesniuose vaizdiniuose detales lengviau įžiūrėti nei mažesniuose. Tačiau tuo pačiu metu vaizdiniai labai retai kada yra panašūs į fotografiją, tai yra atspindi objektą labai tiksliai.

Sąvokinis mąstymas. Sąvoka gali būti apibūdinama kaip objektų klasei bendrų savybių išskyrimas. Sąvokos užtikrina mūsų mąstymo ekonomiškumą. Nuspręsdami, kad objektas gali būti apibūdinamas tam tikra sąvoka, mes priskiriame objektą tam tikrai klasei- jį kategorizuojame. Objekto kategorizacija leidžia mums žinoti ne tik tiesiogiai suvokiamas jo savybes, bet ir savybes, kurių konkrečiu momentu su jutimais suvokti negalime, bet žinome, kad tos klasės objektai tomis savybėmis pasižymi. Sąvokos gali būti skirstomos į klasikines ir neaiškias .

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1637 žodžiai)
  • Mantas
  • Vaizdinio mąstymo tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vaizdinio mąstymo tyrimas. (2011 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizdinio-mastymo-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:04
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo