Vaizduojamo meno kūrėjai. J. Mačiūnas J.Mekas M.K.Čiurlionis


J. mačiūnas biografija. Fluxus srove. M.k. ciurlionis amzinasis judejimas. Vaizduojamo enas. Maciunas dailininkas. Garsiausi vaizduojamojo meno kurejai. Lietuvos poetai zinomi visame pasaulyje. Ciurlionis kurejas ir asmenybe referatas. Menas kurejai referatas. Pasauliogalerijos.

Lietuvos respublikos prezidentas aleksandras stulginskis yra sakęs „ mūsų lietuvių maža, bet mes galime iškilti savo darbu, gabumu, mokslu“. Būtų sunku nesutikti su šiais žodžiais, nes išties yra lietuvių garsinusių ir tebegarsinančių mūsų gimtąjį kraštą. Lietuva yra lygiai tokia pat darbšti šalis, kaip ir kitos. Čia yra begalė skirtingų sričių menininkų. Tai muzikantai, dainininkai, režisieriai, aktoriai, fotografai, dailininkai, skulptoriai. Jų dėka lietuva tarsi legendinis paukštis feniksas iškilo iš pelenų ir atsiskleidė visam pasauliui kaip gabi bei darbšti šalis. Vaizduojamojo meno kūriniams būdingi sąlygiški tikrovės vaizdai. Tai kuriniai kuriuos galime net tik pamatyti bet ir paliesti. Jie neturi praktinės, buitinės paskirties.


Lietuvos respublikos prezidentas aleksandras stulginskis yra sakęs: mūsų Lietuvių maža, bet mes galime iškilti savo darbu, gabumu, mokslu .

Vaizduojamojo meno kūriniams būdingi sąlygiški tikrovės vaizdai. Jie neturi praktinės, buivienas žymus žmogus pasaulyje yra Lietuvių kilmės išeivis jurgis mačiūnas. Šis žmogus yra išskirtinis menininkas, eruditas, sukūręs naująją fluxus srovę. Jurgis mačiūnas emigravo į jungtines amerikos valstijas, kur priešindamasis tradicijoms bei įprastam, konservatyviam menui, suformavo laisvojo meno bendriją. Mačiūnas siekė išvalyti pasaulį nuo mirusio meno, imitacijų, dirbtinumo, abstrakcijos bei siekti gyvojo meno, suvokiamo visų žmonių, ne vien kritikų ar profesionalų. Tokia meno išraiška buvo siekiama tyrinėti žmogų, mąstyti apie jį supantį pasaulį. Menininkas pirmą kartą fluxus terminą panaudojo kurdamas įvairių sričių ir šalių menininkus vienijantį tarptautinį žurnalą, kurį jis pavadino naujausiu meno, antimeno, muzikos, antimuzikos, poezijos, antipoezijos ir pan. Tarptautiniu žurnalu . Nors sumanytasis žurnalas ( fluxus ) niekada neišvydo dienos šviesos, sąvoka fluxus nuo 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų išliko kaip neįprasto meno apibūdinimas. Tačiau jurgis mačiūnas nepasidavė ir kartu su almiu šalčiumi įkūrė galeriją ag , kurioje prasidėjo fluxus veikla. Maištingasis jurgis organizavo naujosios muzikos koncertus, poezijos, dailės vakarėlius. O visų susibūrimų esmė buvo kurti čia ir dabar, laužyti kūrimo bei meno stereotipus. Tokiu būdu dailininkas norėjo pagrįsti savo paties pasakytą mintį, kad fluxus nėra menas ar meno judėjimas: fluxus yra gyvenimo stilius, gyvenimo būdas. Menininkas be naujosios meno srities įtvirtinimo taip pat tapo soho rajono niujorke, tapusio pasaulyje žinomu kultūros centru, įkūrėjų. Būtent jurgis mačiūnas apsigyvenęs bei paskatinęs kitus menininkus įsikurti soho rajone nulėmė šio unikalaus pramoninio rajono išlikimą. Šiandien jame įsikūrusios garsiausios pasaulio galerijos, o pats rajonas kaip paveldo objektas išsaugojo savo autentišką išvaizdą ir struktūrą. Taigi jurgis mačiūnas yra žinomas visame pasaulyje kaip fluxus srovės įkūrėjas, kaip spalvinga bei išprususi asmenybė, nebijantikitas nemažiau išgarsėjęs žmogus palikęs gilų pėdsaką kultūros istorijoje ir dar dabar garsinantis mūsų šalį yra jonas mekas. Tai unikalus žmogus: avangardinio kino pradininkas, poetas, rašytojas, kino kritikas, kuratorius, filosofas.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (934 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Fausta
  • Vaizduojamo meno kūrėjai. J. Mačiūnas J.Mekas M.K.Čiurlionis
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaizduojamo meno kūrėjai. J. Mačiūnas J.Mekas M.K.Čiurlionis. (2011 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizduojamo-meno-kurejai-j-maciunas-jmekas-mkciurlionis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 18:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo