Vaizduoklių tipai


Įvadas. Plokštieji vaizduokliai. Plokščiųjų vaizduoklių tipai. Vaizduoklių pagrindinės charakteristikos. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Vis sparčiau vystantis technologijoms, senieji išradimai pakeičiami naujaisiais. Taip įvyko ir su pagrindiniu kompiuterio išvesties prietaisu - vaizduokliu. Gremėzdiškus, elektroninio vamzdžio principu paremtus vaizduoklius (CRT), iš rinkos išstumė šiuolaikiškai atrodantys, bei žymiai kompaktiškesni plokštieji vaizduokliai, kurie vis greičiau tobulėja bei pinga. Apžvelgsiu kelias pagrindines plokščiųjų ekranų rūšis. Pasirinkau šią temą norėdamas apžvelgti plokščiųjų vaizduoklių privalumus ir trūkumus.

Šias matricas naudoja ir televizoriuose, ir kompiuterių monitoriuose, ir mobiliuosiuose telefonuose, nes tokia technologija yra optimaliausias kainos-privalumų santykis. Privalumai:- puikūs matymo kampai;- realistiškos spalvos;- greita pikselio reakcija.Trūkumai:- brangesnės už TN matricas

Šiandien beveik kiekvienas įrenginys padarytas taip, kad jame būtų bet kokio tipo vaizduoklis (monitorius), ir tai suprantama, nes displėjus - pagrindinis išvesties prietaisas. Jie yra naudojami visur, nuo mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranų (jutikliniai ekranai), iki televizorių, automobiliuose įrengtų monitorių ar net buitinėje technikoje. Kol kas pasaulio monitorių rinkoje karaliauja LCD vaizduokliai, tačiau, sparčiai tobulėjant technologijoms ir mažėjant gaminimo kaštams, greitai gali atsirasti ne tik naujų, dar nažinomų varžovų vaizduoklių rinkoje, bet ir senų technologijų modernus panaudojimas. Pavyzdžiui, nuo kitų, 2014 metų prasidės lenktų ekranų laikas. Tačiau, šiuo metu geriausiai atitinkantis kainos ir kokybės santykį tarp populiariausių yra LCD vaizduoklis.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 209 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1717 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jevgenijus
  • Vaizduoklių tipai
    10 - 9 balsai (-ų)
Vaizduoklių tipai. (2015 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizduokliu-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:57
×