Vaizduotė referatas


Kas ta vaizduotė? Vaizduotė. Vaizduotės rušys. Vaizduotės funkcijos. Vaizduotė ir realybė. Eidetiniai vaizdiniai. Haliucinacijos. Iliuzijos. Ar visi gali naudoti vaizduotę? Vaizdai, kurie mums vadovauja. Agliutinacija, kas tai? Išvada.

Realus žmogaus visos išskirtosios vaizduotės rūšys nėra taip atribotas, kaip čia mes darome mokslinio jų pažinimo tikslais.

Dėl šių dalykų dažnai kyla klausimas, kiek “teisingi” kilę vaizdiniai, palyginti juos su realybe, kuriai jie atstovauja.

Trečia, pagrindiniu vaizduotės kelionių tikslas – ne gauti faktinių žinių, bet įgyti galimybę:

Ketvirta, vaizduotės kelionės labai padeda geriau įsisavinti dėstomąją medžiagą, taip pat geriau suprasti tai, su kuo dirbama. Kartais tikslinga patikrinti tai, kas atrandama vaizduotėje, su naudojamais informacijos šaltiniais.

Mano nuomone, yra visiškai priešingai. Kaip tik fantazijų ir utopijų kupinomis mintimis, kartais pavyksta nugalėti sunkią tikrovę ir rasti sprendimų būdus, kurių galvojant įprastai nebūtų įmanoma rasti. Todėl mes galime pasinaudoti vaizduotės ugdymo procesus. Pamatysime, kokios “spragas” mums reikia ištaisyti. Tai reikalingas procesas mums visiems. Galime pastebėti, talentingų genijų, menininkų yra, kurie valdo savo vaizduotę. Iš dalies vaizduotė ypač susijusi su asmenybės gabumų, charakterio, emocijų, valios, aspiracijų ypatybėmis. Ji kiekvienai asmenybei pasireiškia vis kitaip ir yra jos svarbiausias kūrybinio aktyvumo bei originalumo komponentas. Kalbant apie vaizduotę ne viską galime atsakyti. Pavyzdžiui, mus gali paklausti: - Kieno vaizduotė produktyvesnė? 1) poetų 2) fantastinių romanų rašytojų 3) aiškiaregių ir pranašų 4)mokslininkų. Atsakymas būtų toks, kad tik konkretūs moksliniai tyrimai gali duoti atsakymą į šį klausimą. Aišku gali būti ir toks klausimas: Vaizduotė nuo atminties skiriasi? Vaizduotėje pertvarkomi ir kuriami tokie vaizdiniai, kurių atmintyje nebuvo.

Palinkėjimas būtų toks, kad lavinkime savo vaizduotę, nes tik vaizduote pasinaudojus mes galime pastebėti, ko mums trūksta.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (2781 žodžiai)
  • Laura
  • Vaizduotė referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaizduotė referatas. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizduote-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 14:30
×