Vaižgantas Dėdės ir dėdienės analizė


Dedes ir dedienes atpasakojimas. Dedes ir dedienes siuzetas. Dedes ir dedienes recenzija. Vaizgantas dedes ir dedienes santrauka. Vaizganto dedes ir dedienes analize. Vaizgantas dedes ir dedienes interpretacija. Dedes ir dedienes darbo tema. Dedes ir dedienes pavadinimo reiksme. Dėdės ir dėdienės aprašymas. Kodel pavadinumas dedes ir dedienes.

Juozas Tumas, geriau žinomas Vaižganto slapyvardžiu, buvo Lietuvos rašytojas, spaudos darbuotojas, literatūros istorikas, kritikas, visuomenės veikėjas, pedagogas bei kunigas. Rašytojas palaikė ryšius su vietos knygnešiais, rūpinosi slapta jų draugija, platino uždraustą lietuvišką spaudą, leido, redagavo laikraščius, rūpinosi telkti bendram darbui ir kunigus, ir pasauliečius. Jį traukė šviesios gyvenimo pusės, žmonių charakterio ir buities "deimančiukai". Apysaką “ Dėdės ir dėdienės” Vaižgantas parašė 1929m. , jau turėdamas nemažą kūrybinio darbo patirtį. Tai vienas geriausių jo kūrinių. Rašytojo sumanymas buvo parodyti sodžiaus žmogaus širdies švelnumą, būdo gerumą ir galų gale nelaimingą jo dalią. Perskaičius kūrinį kyla klausimai kodėl taip susiklosto veikėjų gyvenimas? Ar buvo galima kažką daryti kitaip? Ar tai būtų atnešę kitokius rezultatus? Apysakos pradžioje sureikšminamas kūrinio pavadinimas ir tema – „Dėdės ir dėdienės“, atkreipiamas dėmesys į dvejopą šių giminystės ryšius reiškiančių žodžių reikšmę.
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (568 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Severija
  • Vaižgantas Dėdės ir dėdienės analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaižgantas Dėdės ir dėdienės analizė. (2014 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizgantas-dedes-ir-dedienes-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 02:12
×