Vaižgantas Dėdės ir dėdienės Silpni ar stiprūs apipasakoti veikėjai


Dėdės ir dėdienės analizė. Dedes ir dedienes veikejai. Vaizgantas dedes ir dedienes analize. Dedes ir dedienes veikeju paveikslai. Dedes ir dedienes veikeju charakteristika. Stiprus ar silpni dedes ir dedienes kurinio veikejai. Vaižgantas dėdės ir dėdienės santrauka. Mykoliuko rysys su gamta. Stiprus ir silpnas. vaizgantas dedes ir dedienes. Personažų ryšys su gamta kūriny dėdės ir dėdienės.

Juozas Tumas – Vaižgantas. Dėdės ir dėdienės. Tema Silpni ar stiprūs apipasakoti veikėjai “Dėdėse ir dėdienėse”?

Apysaka “Dėdės ir dėdienės” išleista 1929m. laikoma Vaižganto kūrybos viršūnė. Knygos vaizduojamasis laikotarpis nukelia skaitytoją į tuos laikus, kai baudžiava artėjo prie panaikinimo. Tačiau dėmesys apysakoje sutelktas ne į baudžiavos vaizdus, o į pačio žmogaus vidų, į charakterių gilumą, jų ryšį su gamta, su pasauliu, pasaulėjauta. Dėdes ir dėdienes, pasak Vaižganto, reiškia ne tiek giminystės ryšį, kiek socialinį ryšį tarp ūkį paveldėjusių šeimininkų ir čia pasilikusių dirbti bei vargti “dėdžių”. Apysakoje aprašomi tokie žmonės: Mykoliukas, Severiūtė ir Rapolas. Būtent šių trijų žmonių išgyvenimai ir sudaro praktiškai visą kūrinio pamatą. Susiklosto savotiškas meilės trikampis – Mykoliukas įsimyli Severiūtę, ji jam atsako tuo pačiu, tačiau likimas susiklosto taip, jog pastaroji išteka už Rapolo Geišos. Perskaičius kūrinį nesunku suprasti – silpni ar stiprūs apipasakojami veikėjai.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (645 žodžiai)
  • Mokykla
  • Paulius
  • Vaižgantas Dėdės ir dėdienės Silpni ar stiprūs apipasakoti veikėjai
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaižgantas Dėdės ir dėdienės Silpni ar stiprūs apipasakoti veikėjai. (2013 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizgantas-dedes-ir-dedienes-silpni-ar-stiprus-apipasakoti-veikejai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:19
×