Vaižgantas klausimai ir atsakymai


Kodėl buvo gerbiamas geišė. Vaizgantas atsakymai. Vaizgantas dedes ir dedienes klausimai ir atsakymai. Uz ka geiše buvo gerbiamas seniunijos. Uz ka geise buvo gerbiamas visoje seniunijoje. Klausimai apie vaizganta. Uz ka geise buvo gerbiamas. Uz ka geise buvo gerbiamas visos seniunijos. Vaižganto veikėjų tipai. Dedes ir dedienes klausimai ir atsakymai.

Apibūdink Vaižganto asmenybę, palygink ją su J. Biliūno. Kodėl jis buvo gerbiamas ir vertinamas tarp įvairių sluoksnių žmonių? Kokį faktą mini rašytojas A. Vaičaitis? Ką apie jo asmenybę sako jo paties kalba, paliekant Vytauto bažnyčiaą ir testamento ištrauka. Kaip reikia suprasti Vaižganto žodžius „Viso mano gyvenimo tendencija – tiesti tiltą“? Kaip tai galima susieti su jo biografijos faktais ir asmenybės bruožais? Ką Vaižgantas manė apie lietuvių būdą? Pagal ką Vaižgantas skirstė žmones? Kodėl tai aktualu dabar? Apysakos apibrėžimas. Kodėl „Dėdės ir diedienės“ yra apysaka? Apibūdink šio kūrinio laiką , veiksmo vetą , išvardinti svarbiausius veikėjus. Trumpai apibūdink šios apysakos siužetą. Kodėl Vaižgantas vadinamas „deimančiukų ieškotoju“ , lietuvių tautinio charakterio kūrėju? Kokius du lietuvių tipus sukūrė Vaižgantas? Apibūdink visus tris apysakos svarbiausius veikėjus. Kas lemia jų likimus? Neapsiribok viena priežastimi. Koks Vaižganto pasakotojas? Kuo jis skiriasi nuo Biliūno pasakotojo? Kodėl apie Vaižgantą ir jo kūrinių veikėjus reikia žinoti ir šių dienų moksleiviui?

Šių trijų veikėjų Mykoliuko , Severijos ir Geišės susiklostę likimai , tarpusavio jų santykiai . Visi trys yra susiją. Mykoliukas tyliai myli Severiją , o ją paveržia Tijūnas. Abu vyrus ir sieja viena mergina Severiutė. Kiekvienas veikėjas išgyvena savo dramą , bet tarp jų nėra priešiškumo. „Dėdės ir dėdienės“ , tai lyg „atliekami“ žmonės , kai ūkio šeimininkas lieka vienas iš brolių , o kiti drauge gyveno ir negalėjo vesti. Vaižgantui rūpi žmogaus drama. Jam svarbu parodyti kas vyksta žmogaus sieloje. Veiksmas vyksta paskutiniame 19a. dešimtmetyje . Šiame apysakos laikotarpyje nesusitinka visi trys veikėjai , apie juos jau kalbama atskirai.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (867 žodžiai)
  • Mokykla
  • Modesta
  • Vaižgantas klausimai ir atsakymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaižgantas klausimai ir atsakymai. (2013 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizgantas-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 16:26
×