Vaižgantas pristatymas


Vaizgantas neoromantikas. Vaižgantas skaidrės. Dedes ir dedienes testas. Vaizgantas didinga asmenybe. Vaizgantas tautinio charakterio paieskos dedes ir dedienes. Vaizgantas testas. J tumas vaizgantas skaidrės. Tautinis charakteris dedes ir dedienes. Juozas tumas vaižgantas neoromantikas. Tautinio charakterio paieskos rasinys.

Juozas tumas-vaižgantas. Neoromantikas, kaimo ir tautinio atgimimo epochos rašytojas. Neoromantizmas. Natūrali žmogaus prigimtis. Dažnas herojus trokšta nuotykių. Tėvai buvo pasiturintys ūkininkai. Biografija. Mokėsi kunigiškių pradžios mokykloje. Mokėsi daugpilio gimnazijoje. Pirmieji publicistinio pobūdžio darbai. Parašė pirmąją korespondenciją į laikraštį „žemaičių ir lietuvos apžvalga“. Išvyko į rygą, kur dirbo „rygos garso“ redakcijoje. Pradėjo leisti laikraštį „nepriklausoma lietuva. Kunigystė. Įšventintas kunigu. Kunigavo įvairiose latvijos ir lietuvos vietose. Nelegali veikla. Palaikė ryšius su  knygnešiais. Kelionės. Išvyko į jav. Tampa vytauto bažnyčios rektoriumi. Asmenybė, charakteris. Darbštus rūpinosi tautos gerove. Filosofija ir pasaulėjauta. Domino ne didinga praeitis, bet esama dabartis. Meilė. Vienintelė vaižganto meilė buvo jo tauta jos puoselėjimas. Draugai. Antanas smetona. Knygos. Kūrybos bruožai.
  • MS PowerPoint 792 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai
  • Mokykla
  • Eimantas
  • Vaižgantas pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaižgantas pristatymas. (2013 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizgantas-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:18
×