Juozas Tumas-Vaižgantas. Veronikos tragedija


Juozas tumas vaižgantas skaidres. Dedes ir dedienes interpretacija. Vaizgantas dedes ir dedienes interpretacija. Vaižgantas interpretacija. Vaizgantas skaidres. Vaizgantas dedes ir dedienes analize. Skaidres apie vaizganta. Vaizganto interpretacija. Vaizgantas dedes ir dedienes pasakotojas. Juozas tumas vaižgantas interpretacija.

Veronikos tragedija. Žmoguje yra ir blogio, ir gėrio - tik jį reikia pastebėti. Veronikos tragedija. Našlaitės padėtis. Atskirta nuo visų. Tikėjimas žmonėmis, jų žodžiais - viena iš veronikos tragedijos priežasčių. Artimiausių žmonių ir bažnyčios atstumta. Savo kaltės suvokimas. Rūpestis dėl vaiko ateities. Tėvo bausmė. Nereikalinga žmonėms, kaimui. Veronikos problema šiandien.

Vaižgantas žmoguje visada ieškojo užslėptų deimančiukų , ieškojo geriausių žmogiškų savybių. Todėl dabar, perskaičiusi a. Vienuolio paskenduolę , prisiminiau šiuos žodžius, nes dabar aš turiu nuspręsti, ar veronika kalta. Aš, skaitytojas, - jos teisėjas, ir man reikės paskelbti nuosprendį. Išteisinti ar pasmerkti? Kaip pasielgti? Gal išklausyti visų praeities liudytojų, kurių nuomonė ir nulems veronikos likimą? Kokia svarstyklių lėkštelė nusvirs? Blogio ar gėrio, o gal sustos pusiaukelėje, a- palikau veroniką šiame pasaulyje, nespėjusią susipažinti su juo. Vien- ji buvo vieniša, nes prie manęs atėjo norėdama pasiguosti, gauti atleidimą, nusiraminti. Aš esu senas ir žinau, kad pas mane atei- ji, veronika, pati kalta, kad mes p- veronika girdėjo žodžius, kurie turėjo padaryti ją laimingą, kurie žadėjo nunešti ją toli į ameriką. Šiuos žodžius, kupinus pažadų, dažnai girdėjo veronika. A- nereikėjo tikėti pažadais, mei- taip, ją atstūmė juozaponienė, atimdama daugelį vilčių.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (347 žodžiai)
  • Mokykla
  • Marija
  • Juozas Tumas-Vaižgantas. Veronikos tragedija
    10 - 3 balsai (-ų)
Juozas Tumas-Vaižgantas. Veronikos tragedija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaizgantas-veronikos-tragedija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 05:12
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo