Vakarietiškasis teatras


Referatas. Vakarietiškasis teatras.

Režisierius gimė Londone,tačiau jo šeima buvo imigrantai iš Lenkijos. Jo pavardė Brook verčiant iš anglų kalbos reiškia upelis,todėl nenuostabu,kodėl jo teatrą galima vadinti kaitos arba nenuspėjamu teatru. Šiuo metu režisierius jau pasiekė 91 – nerių metų ribą. Jo karjera prasideda anksti – 18 metų. Svarbu pabrėžti,kad šis režisierius,kaip ir Grotowskis gimė dar prieš karą – 1925 metais (dar ankščiau nei pats Grotowskis). Todėl jis matė karo žiaurumus. Yra žinoma,jog šis žmogus yra žydiškos kilmės. Anglai nebūtų jais,jei nesidomėtu Šekspyru , Brukas žavisi šio žmogaus kūryba. Tuo pačiu jam teko vadovauti karališkąjame Šekspyro teatre, taip pat ir Kovengardeno teatre. Nepaisant to,kad Grotowskis buvo jaunesnis už Bruką,tai nesutrugdė Brukui žavėtis juo. Arto lygiai su Grotowskiu buvo šio režisieriaus motyvatoriai. Piteris žavisi japonais bei afrikiečiais,pasak jo,šie puikiai valdo savo kūną. Išleisdamas knygą ,,Tuščia erdvė“ jis išskyrė tris svarbiausius aspektus:

Negatyvaus teatro sampratą – tai komercinis,nykusis teatras kuriame nėra pajutimo;

Brukas manė,jog Šventasis teatras turėtų būti atspirtis visiems teatrams,tačiau nepaisant to,kad liaudies teatras vadinasi grubiuojiu,jis taip pat yra teisingas. Režisierius,kaip ir Grotowskis , domėjosi Rytų filosofija. Rezultatas – kaitos teatras,kuriame vyskta nuolatinis veiksmas. Naudojant visas sistemas, jo tikslas yra sukurti šventąjį teatrą,kuriame žmogiškasis ryšys būtų visko pradas.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1073 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Vakarietiškasis teatras
    10 - 3 balsai (-ų)
Vakarietiškasis teatras. (2016 m. Rugsėjo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/vakarietiskasis-teatras.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 14:59
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo