Vakarų civilizacijos samprata


Istorijos konspektas. Vakarų c-jos samprata nėra ypatinga, atskirai nagrinėtina. Vakarų c-ja – tam tikras savitas reiškinys. V.c-jos samprata atsirado daug vėliau negu susiformavo ji pati – 18 a. švietimo epochoje. Patys europiečiai save išskyrė iš kitų, pavadindami Europą civilizuota.


V. Švietimo epochoje. Patys europiečiai save išskyrė iš kitv. C-ją galime sutapatinti su europos c-ja. Antikoje europa viduržemio jūros pasaulis (geografinė, o ne istorinė sritis; kultūrinė bendrija, turinti savo istoriją ir likimą). Geografinės ribos plėtėsi iš šiaurės ir rytų. Svarbu ne vien geografinis, bet ir istorinis, politinis, kultūrinis, ekonominis bendrumas. Šia prasme ėmė formuotis tik ankstyvaisias viduramžiais, žpati didž. Teritorija ir paveldėjimas – vakarų krikščionys, nors jie iki 11 a. Buvo bizantijos ir arabų šešėlyje. V. Europą vienijantis veiksnys buvo krikščionybė. Ji tapo europos kultūros, gyvenimo būdo, pasaulio sampratos pagrindu. Suvienijo v. Europą. Įtvirtino lokalizaciją. Krikščionybė išliko europos fenomenu. Krikščionybė skyrėsi nuo kitų: 1) krikščionybei buvop svarbi idėja, kad žmogus sukurtas pagal dievo pasaulį, turi dievo protą, gali suprasti būties esmę. 2) solidarumas kaip moralinė vertybė. Artima meilė, broliška pagalba.

  • Istorija Konspektai
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (451 žodis)
  • Istorijos konspektai
  • Microsoft Word 6 KB
  • Vakarų civilizacijos samprata
    9 - 2 balsai (-ų)
Vakarų civilizacijos samprata. (2011 m. Liepos 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/vakaru-civilizacijos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 11:12