Vakarų ir Rytų karinių ir ekonominių blokų kūrimas ir jų veikla


Vakarų ir Rytų karinių ir ekonominių blokų kūrimas ir jų veikla. Pamokos tikslai. Sąvokos. Pirmieji žingsniai link Europos gynybinio bendradarbiavimo. Šiaurės Atlanto sutartis - NATO. Nato emblema. NATO organizacinė struktūra ir plėtra.

Įvardinti priežastis, kodėl Šaltojo karo metais buvo įkurta Šiaurės Atlanto sutarties organizacija ir Varšuvos sutarties organizacija. Nusakyti kuriais metais ir kodėl įsteigtos Ekonominės savitarpio pagalbos taryba ir Europos ekonominė bendrija.

Asocijuotoji narė – šalis, turinti siauresnes, paprastai atskiru susitarimu apibrėžtas, narystės teises ir įsipareigojimus atitinkamoje organizacijoje. Integracija – kurių nors dalių sujungimas į visumą. Intervencija – vienos ar kelių valstybių įsikišimas (ginkluotas, ekonominis, politinis) į kitų valstybių vidaus reikalus arba į jų ryšius su trečiosiomis valstybėmis. Revanšizmas – rengimosi naujam karui politika, pastangos atsigriebti už patirtą pralaimėjimą. Suverenitetas – kiekvienai tautai priklausančių aukščiausių teisių visuma; piliečių teisė nustatyti savo valstybės santvarką; aukščiausia valdžia.

Dėl pokarinių sunkumų Vakarų Europos politikai sumanė įsteigti bendrą Europos gynybinę sąjungą. Dar 1946 m. rugsėjo 19 d. V. Čerčilis Ciuricho universitete prakalbo apie Jungtines Europos Valstijas, kuriose svarbiausias būtų Prancūzijos ir Vokietijos bendradarbiavimas. 1947m. kovo 4d. Diunkerke (Prancūzijoje) buvo pasirašyta Prancūzijos ir D.

  • MS PowerPoint 71 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (455 žodžiai)
  • Mantas
  • Vakarų ir Rytų karinių ir ekonominių blokų kūrimas ir jų veikla
    10 - 3 balsai (-ų)
Vakarų ir Rytų karinių ir ekonominių blokų kūrimas ir jų veikla. (2014 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/vakaru-ir-rytu-kariniu-ir-ekonominiu-bloku-kurimas-ir-ju-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:10
×