Valdas Adamkus be nutylėjimų


Be nutylejimu adamkus. V adamkus be nutylejimu. Be nutylejimu valdas adamkus. Misija sibiras dienorasciai referatas. Kalbejimo planas misija sibiras izanga. Adamkaus knyga be nutylejimu parsisiusti. Skaidres valdas adamkus. Adamkus valdas be nutylejimu. Valadas adamkus be nutyl4jimu. Valdo adamkaus biografija referatas.

Įvadas. V. Adamkaus biografija. Pergalės džiaugsmas. Prezidentūros komandos paieškos. Pirmieji nesutarimai su konservatoriais. „mažeikių naftos“ galvosūkis. Realybė pranoko prognozes. Ištraukos iš asmeninio v. Adamkaus dienoraščio. Išvados, literatūros sąrašas. Po nepriklausomybės paskelbimo lietuva turėjo tris prezidentus – a. Brazauską, v. Adamkų ir r. Paksą. Šiame referate plačiau nagrinėsiu pirmąją v. Adamkaus pergalę. Pateiksiu ištraukų iš asmeninio prezidento dienoraščio, pačio prezidento nuomonę apie vieną ar kitą įvykį.

Iš principo toks požiūris gal ir teisingas, tačiau politikas privalo atsižvelgti į visas aplinkybes. Vargu ar seimūnai galėjo tikėtis realių mūsų šaliai naudingų naftos sandorių su Iranu, o Eugenijaus Maldeikio neiaškaus poaklbio su parama teroristams įtariamos valstybės ministru žala buvo akivaizdi – be reikalo mestas įtarumo šešėlis, kad Lietuva ieško draugų tarp savo strateginių sąjungininkių JAV priešų. „Mūsų ministras nusipelnė griežto įpsėjimo jau vien todėl, kad ryžosi tokiai saviveiklai tarptautinių santykių srityje nepasikonsultavęs nei su manimi, nei su Užsienio reikalų ministerija. JAV ambasada nedelsdama reagavo – man buvo pareikštas nerimas, tiesa, neoficialiai, dėl šio Lietuvos ministro žingsnio. Aliarmuoti ėmė ir Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Iš esmės jis buvo teisus, tik baiminausi, kad vieša ūkio ministro kritika nepadarytų dar daugiau žalos ir užsienio, ir vidaus politikai, todėl pasistengiau raminti aistras, kol neįsiplieskė politinė krizė“.

Dar keletą metų prieš tai, kai Valdas buvo išrinktas Lietuvos prezidentu, jis domėjosi naftos terminalo statyba, patarinėjo, kurią vietą geriau pasirinkti, kaip maksimaliai apsisaugoti, kad nebūtų daroma žala trapiai pajūrio gamtai. Poreikis turėti savą kuro transporto arteriją buvo siejamas pirmiausia su energetiniu saugumu, vadinasi, ir su Lietuvos valstybės saugumu. Kartu efektyviai eksploatuojamas Būtingės terminalas turėjo duoti šaliai ir didelės ekonominės naudos, nes visame pasaulyje tokie objektai dažniausiai dirba pelningai, moka didžiulius mokesčius, sukuria nemažai darbo vietų.

Rolandui Paksui patiko mano siūlymas ir jis jam visiškai pritarė.

Išrinktas prezidentu, Valdas Adamkus nereiškė savo norų ir netrukdė dirbti kitiems;

Stengėsi išspręsti visus nesutarimus, nenorėjo, kad būtų aptariami įvairūs konfliktai;

Labai stengėsi dėl Lietuvos stojimo į ES bei NATO;

Pasitraukdamas iš prezidento posto, V.Adamkus žadėjo toliau dalyvauti visuomeniniame ir politiniame gyvenime;

Po Rolando Pakso apkaltos, Valdas Adamkus apsisprendė dalyvauti pirmalaikiuose prezidento rinkimuose – kandidatuoti į prezidento postą antrąjį kartą. Jam pavyko – dabar jis vėl Lietuvos prezidentas.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (4360 žodžiai)
  • Valdas Adamkus be nutylėjimų
    10 - 3 balsai (-ų)
Valdas Adamkus be nutylėjimų. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdas-adamkus-be-nutylejimu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:29
×