Valdingumas - yda ar dorybė?


Valdingumas yda ar dorybe skirgaila. Skirgaila dorybe. Skirgaila valdingumas yda ar dorybe. Valdingumas-yda ar dorybė?. Valdingumas yda ar dorybe?.

Valdingumas - yda ar dorybė?

Valdingumas jau nuo senų laikų buvo gerbiama savybė,bet tik tada, kai jis buvo naudojamas doriems tikslams. Didieji karo vadai ir karžygiai – Aleksandras Makedonietis, Algirdas, Vytautas Didysis ar Mikalojus Radvila Rudasis – valdė dorai. Tačiau žmonės dažnai tokią kilnią savybę išnaudoja savanaudiškams tikslams. Tokie žmonės neatsižvelgia į kitų norus, teises, gyvybę ar jausmus ir tokiu požiūriu valdingumą, kaip vertybę, menkina. Dėl to valdingumas dažniausiai yra laikomas kaip yda, o ne vertybė.

Visų pirma kai valdingumas siekia egoistiškų tikslų jis yra yda. Tokie asmenys visais laikais buvo tikri diktatoriai ir moralinių vertybių niekintojai. Jozefas Stalinas, Kim Jong Ilas, Adolfas Hitleris – visos šios asmenybės naudojo savo lyderystės sugebėjimus savanaudiškiems tikslams tenkinti taip niekindami valdingumą. Taip pat ir XX a. pirmosios pusės lietuvių neoromantiko Vinco Krėvės istorinėje dramoje „Skirgaila“ yra aprašomas Lietuvos didysis kunigaikštis Skirgaila, pažeidęs savo įsitikinimus ir savo valdžios galia daręs tai, ką jis norėjęs.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (680 žodžiai)
  • Mokykla
  • Augustinas
  • Valdingumas - yda ar dorybė?
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Valdingumas - yda ar dorybė?. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdingumas-yda-ar-dorybe.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 17:05
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo