Valdomas lygintuvas su filtru Energetinės elektronikos labaratorinis darbas Nr. 2


Valdomas lygintuvas su filtru. Darbo tikslas. Susipažinti su vienfazių vienpusio ir dvipusio valdomų lygintuvų veikimu ir charakteristikomis. Darbo schema. Darbo užduotis. Maitinimo šaltinio ir grandinės parametrai. Išsiaiškinkite. Išsiaiškinkite kaip veikia vienfaziai vienpusis ir dvipusis su nuliniu laidu nevaldomi lygintuvai. Vienfazio valdomo lygintuvo vidutinė išlyginta įtampa Ud ir srovė Id , kai jo išėjime prijungta tik aktyvioji apkrova. Vienfazio valdomo lygintuvo vidutinė išlyginta įtampa Ud ir srovė Id , kai jo išėjime prijungta induktyvioji apkrova. Vienfazio vienpusio valdomo lygintuvo grandinė su aktyviąja apkrova. Atlikę laikinę (Transient) schemos analizę, išmatuokite vidutinę išlygintą įtampą Ud ir srovę Id apkrovoje. Nuosekliai varžai Rd prijunkite induktyviąją ritę Ld (1 pav. ) ir vėl išmatuokite. Vidutinę išlygintą įtampą Ud ir srovę Id apkrovoje. Nukopijuokite momentinės srovės Id laikinę diagramą. Išmatuokite vienpusio lygintuvo valdymo charakteristiką Ud = f (α), kai Ld –. Atjungtas. Tuo tikslu kampą α keiskite nuo 0º iki 180º, ir prie kiekvienos jo reikšmės. Matuokite vidutinę apkrovos įtampą. Nubrėžkite valdymo charakteristikos grafiką ir. Surašykite rezultatus į lentelę. Modeliavimo programos lange nubraižykite vienfazio dvipusio valdomo lygintuvo grandinę ir su ja pakartokite užduoties 5, 6, 7, 8 ir 9 punktus. Eksperimento rezultatai. Išvados. Literatūra.

Impulso kylančio ir besileidžiančio frontų trukmės TR ir TF – 2 μs;

Impulsų pasikartojimo periodas PER – maitinimo tinklo įtampos periodas. (T=1/f=0,02s)

Nukopijuokite momentinių lygintuvo įtampų U2, UVD, Ud ir srovės Id laikines diagramas.

5.2 Nukopijuokite momentinių lygintuvo įtampų U2, UVD, Ud ir srovės Id laikines diagramas.

Sujungiame vienfazio vienpusio nevaldomo lygintuvo grandinę. Keitiklio tipo nustatome nevaldomas lygintuvas, atjungiame jungiklį J1, sujungus J4 turėsime sujungtą induktyvumą.

Išmatuokite dvipusio lygintuvo valdymo charakteristiką Ud = f (α), kai Ld atjungtas (α = 0...180º).

Ištirkite dvipusio lygintuvo nulinio diodo V0 įtaką įtampai Ud , esant prijungtai induktyviajai apkrovai. Tuo tikslu išmatuokite vidutinę įtampą Ud , kai diodas prijungtas (jungiklis J2 padėtyje „sujungta“) ir kai jis atjungtas (jungiklis J2 padėtyje „atjungta“). Nukopijuokite šių įtampų oscilogramas.

Nubrėžkite išmatuotųjų valdymo charakteristikų grafikus, užpildykite rezultatų lentelę ir parašykite išvadas.

Išvados: Šiame laboratoriniame darbe atlikome vienfazių vienpusio ir dvipusio valdomų lygintuvų bandymą esant tik aktyviajai apkrovai ir induktyviajai apkrovai. Kiekvienu atveju gavome tris išlygintos įtampos Ud ir išlygintos srovės Id parametrų reikšmes. Modeliavimo bei eksperimentiniai duomenys gauti panašūs į teorinius, jie skiriasi dėl matavimo paklaidų. Iš Id laikinių diagramų pastebime, kad prijungus induktyviąją varžą, pulsacijos sumažėja. Kitas būdas mažinti pulsacijas prijungti nulinį diodą V0 .

  • Microsoft Word 262 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (1076 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Valdomas lygintuvas su filtru Energetinės elektronikos labaratorinis darbas Nr. 2
    10 - 4 balsai (-ų)
Valdomas lygintuvas su filtru Energetinės elektronikos labaratorinis darbas Nr. 2. (2014 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdomas-lygintuvas-su-filtru-energetines-elektronikos-labaratorinis-darbas-nr-2.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 10:04
×