Valdomas lygintuvas


Elektronikos laboratorinis darbas. Valdomas lygintuvas. Darbo tikslas. Susipažinti su vienfazių vienpusio ir dvipusio valdomų lygintuvų veikimu ir charakteristikomis. Darbo užduotis. Išsiaiškinkite kaip veikia vienfaziai vienpusis ir dvipusis valdomieji lygintuvai. Darbo eiga. Apskaičiuojame vienfazio valdomo lygintuvo vidutinę išlygintą įtampą U_d ir srovę I_d, kai jo išėjime prijungta tik aktyvioji apkrova. Skaičiuodami naudojame tokius maitinimo šaltinio ir grandinės elementų parametrus.Vienpusio lyginimo režimas. Dvipusio lyginimo režimas. Apskaičiuojame to paties lygintuvo vidutinę išlygintą įtampą U_d^' ir srovę I_d^', kai išėjime prijungta induktyvioji apkrova. Elektrinių schemų modeliavimo programos lange nubraižome vienfazio vienpusio valdomo lygintuvo grandinę, naudodami užduotyje pateiktus grandinės parametrus. Lygintuvo tiristorio tipas – 2NTransformatorių braižome naudodami dvi apvijas ir šerdį kaip atskirus elementus. Pirminės apvijos induktyvumą L_T1 priimame lygų 1H, o antrinės – apskaičiuojame, išsireiškę jį iš formulės.Atlikę laikinę (Transient) schemos analizę, išmatuojame vidutinę įtampą U_d ir srovę I_d apkrovoje.Nukopijuojame lygintuvo įtampų U_2 , U_vd , U_d ir srovės I_d laikines diagramas. Nuosekliai varžai Rd prijungiame induktyviąją ritę Ld ir vėl išmatuojame vidutinę išlygintą įtampą. Nukopijuojame momentinės srovės I_d^' laikinę diagramą. Išvados.


3. Apskaičiuojame to paties lygintuvo vidutinę išlygintą įtampą Ud′ ir srovę Id′, kai išėjime prijungta induktyvioji apkrova:

5. Atlikę laikinę (Transient) schemos analizę, išmatuojame vidutinę įtampą

Valdomas lygintuvas. (2014 m. Birželio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/valdomas-lygintuvas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:23