Valdomo lygintuvo nuolatinės srovės variklio sistemos charakteristikos


Nuolatines sroves variklis. Tiristorinis lygintuvas. Trukiu sroviu rezimas. Nuolatines sroves variklio valdymas. Vienfazes sroves lygintuvo tyrimas. Nuolatinės sroves lygintuvai. Pastovios srovės variklio valdymas. Nuolatines itampos varikliai. Tiristorių atidarymo impulsų. Variklis nuolatines sroves.

Darbo tikslas. Sisipažinti su vienfazio valdomo lygintuvo jėgos schema. Eksperimentiškai gauti sistemos vl – v mechanines charakteristikas ir palyginti jas su apskaičiuotomis. Teorinė dalis. Darbo eiga ir ataskaita. Matavimų ir skaičiavimų duomenys. Braižome eksperimentines greičio charakteristikas. Išvados.

Valdomo lygintuvo – nuolatsisipažinti su vienfazio valdomo lygintuvo jėgos schema. Eksperimentiškai gauti reguliuojamo dydžio nuolatinei įtampai, reikalingai nuolatinės srovės variklių valdymui gauti, dažnai naudojami valdomi tiristoriniai lygintuvai. Šie keitikliai yra statiniai, turi didesnį nvk, yra greitaeigiškesni ir jautresni valdymo signalui, dirba tyliau, negu mašininiai keitikliai.

Valdomuose lygintuvuose išlygintos įtampos dydis yra reguliuojamas, keičiant valdomo ventilio darbo trukmę kiekvieno laidumo pusperiodžio metu. Ventilių atidarymo momentą apibūdina atidarymo kampas į, matuojamas nuo natūralaus ventilio (jeigu ventilis būtų nevaldomas) atidarymo momento. Šis momentas vienfaziam lygintuvui sutampa su kintamosios įtampos momentine nuline reikšme.

Jeigu srovė variklio grandinėje kiekvieno valdymo impulsų generavimo periodo metu nutrūksta ir teka impulsais, tai toks režimas yra vadinamas trūkių srovių režimu. Esant šiam režimui, mechaninės ir greičio charakteristikos yra netiesinės. Variklio, maitinamo nuo valdomo lygintuvo, ideali tuščia eiga gaunama, kai jo evj reikšmė pasiekia maksimalią momentinę išlygintos evj reikšmę.

Valdomo lygintuvo, kaip keitiklio su sinusinėmis įtampomis ir nesinusinėmis srovėmis, galios koeficientas yra išreiškiamas taip.

Keitiklio galingumo nuostuoliai išsiskiria transformatoriuje arba reaktoriuose, o taip pat ventilišvados: variklio ir jį maitinančio valdomojo lygintuvo nagrinėjamo tipo pavaros jėgos dalis veikia pagrindinis trikdis – apkrovos momentas (srovė). Reikia žinoti šio junginio išorines charakteristikas, siejančias variklio greitį su apkrovos srove. Tai gaunama, keičiant tiristorių atidarymo kampą ir apkrovos srovės stiprumą, kai lygintuvas veikia nenutrūkstamos (tolydinės) srovės režimu.

  • Microsoft Word 211 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (485 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valdomo lygintuvo nuolatinės srovės variklio sistemos charakteristikos
    10 - 3 balsai (-ų)
Valdomo lygintuvo nuolatinės srovės variklio sistemos charakteristikos. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdomo-lygintuvo-nuolatines-sroves-variklio-sistemos-charakteristikos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 06:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo