Valdymas konkurencinės rinkos sąlygomis


Įvadas. Įmonės veiklos analizės prognozės. Įmonės apibūdinimas ir pagrindiniai tikslai. Įmonės pajegumas ir salyguojantys veiksniai. Rinkodaros sprendimai ir ju veiksmingumo ivertinimas. Pagaminta ir parduota produkcija. Produktovieneto gamybinė ir pilnoji savikaina. Finansiniai rezultatai. Banko analizė. Įmones finansines buklės ir jos veiklos efektyvumo įvertinimo rodikliai ir jų analizė. Išvados. Literatūra.

Atliekant verslo projektų kompiuterizuoto įmonės veiklos modeliavimo praktiką, buvo naudojamasi Kauno technologijos universiteto sukurta kompiuterine programa „EIKTM-1“.

Dirbant su šia programa, studentai turi galimybę tiesiogiai susipažinti su verslo pagrindais, išnagrinėti ir priimti verslo sprendimus, kurie įtakotų tolimesnę jų įmonės veiklą konkurencingoje rinkoje. Ši praktika – tai puiki galimybė ne tik sužinoti, išnagrinėti skirtingas verslo funkcijas, bet ir dirbti komandoje, kurios metu yra priimami bendri vadybos, rinkodaros, ekonomikos bei finansiniai sprendimai.

Šiame projektiniame darbe aptariami ir nagrinėjami praktikos metu priimtų sprendimų veiksniai įmonės veiklai, nagrinėjama įmonės finansinė būklė. Darbe yra pateikiamos išvados bei siūlymai apie priimtus sprendimus.

Pagrindinis įmonės tikslas – tapti didžiausia kompanija, užimančią didžiausią rinkos dalį, turinti vartotojų pasitikėjimą ir pripažinimą.

Šiam tikslui pasiekti įmonė pasirengusį naudoti visas įmanomas priemones, ypač kas liečia gaminamos produkcijos kainą. Kainų strategija – atitikti konkurecines rinkos kainas, pasirenkant minimaliausią, atsižvelgiant į bendras tendencijas.

Įmonės perspektyva – patenkinti visus savo pirkejų porekius, tai yra pasiūlyti optimalų pagamintos produkcijos ir kainos santykį. Įmonės prioritetas – pateikti žemiausias kainas visoje konkurencinėje rinkoje., tokiu būdu prisitraukti didesnį srautą klientų.

Svarbus aspektas yra ir savo produkcijos reklama – šiam tikslui įmonė pasiruošųsi skirti nemažai lėšų, kurios priklausys nuo planuojamų pajamų.

Įmonė pasiruošusi įdarbinti nemažai darbuotojų, ne tik gamyboje, bet ir marketingo skyriuje, t.y. prekybos atstovus, tam kad jie padedu įmonėi pasiekti gerų rezultatų.

Tam kad žinoti realią situaciją rinkoje, rinkos paklausą, informaciją apie konkurentus ir jų veiklą, įmonė pirks reikiamą informaciją iš padarytų rinkos tyrimų iš patikimų šaltinių.

1 finansinius metus įmonė ,,Ugnis“ savo veiklą pradėjo su 4 įrenginiais. Tais pačiais metais įmonė įsigijo dar 2 įrenginius. Pirmaisiais metais buvo nuspręsta kuo efektyviau panaudoti įrenginių pajėgumą, todėl buvo įdarbinta 40 darbuotojų, kurie dirbtų dviem pamainom. Įrenginių panaudojimo koeficientas buvo lygus vienetui. Įrengimų našumo indeksas – 0,67. Iš viso buvo pagaminta 2880 vnt. šildymo katilų – tai buvo maksimalus skaičius, dirbant dviem pamainom.

Pirmaisiais finansiniais metais buvo parduoti visi pagaminti šildymo katilai. Tai lėmė geras reklamos finansavimas. Papildomai buvo priimti ir 2 prekybos atstovai. Atsižvelgiant į tai ir siekiant didinti gamybą, sekantiems metams buvo nupirkti dar 5 nauji įrenginiai.

Antraisiais finansiniais metais įmonė priėmė dar 20 naujų darbuotojų (2 pamainom), nes pirmaisiais buvo įsigyti dar 2 nauji įrenginiai. Šiais metais buvo padidintas ir darbo užmokesčio indeksas 10 proc. ir socialinis biudžetas, kuris pirmaisiais metais buvo 5000 lt, o antraisiais sudarė 10000 lt. Didinant šiuos rodiklius buvo siekiama padidinti įmonės pajėgumą ir skatinti darbuotojus efektyviau dirbti. Įrenginių panaudojimo koeficientas buvo lygus vienetui, našumo indeksas – 0,49. Pajėgumą lėmė naujų įrengimų įsigijimas.

Trečiais finansiniais metais buvo nuspręsta mažinti gamybos apimtį, nes po antrų finansinių metų sandėlyje liko neišparduotų 1056 katilų. Dėl šių priežasčių buvo priimtas sprendimas atleisti 10 darbininkų ir parduoti 6 įrengimus. Šiuo sprendimu buvo tikimasi sumažinti gamybos pajėgumą, našumą ir tokiu būdu pagaminti mažesnį kiekį šildymo katilų. Pagrindinis tikslas buvo išparduoti esančias atsargas sandėlyje.

Ketvirtaisiais finansiniais metais buvo atleista dar 20 darbuotojų ir sumažintas darbo užmokesčio indeksas iki 100 proc. Tai lėmė likusių sandėlyje katilų skaičius. Buvo sumažinta gamyba ir darbo efektyvumas. Tačiau buvo priimtas sprendimas nupirkti vienas įrenginį sekantiems finansiniams metams, tam atvejui, jei išsiparduos katilų atsargos ir prireiks padidinti gamybos apimtį.

Penktaisiais finansiniais metais nebuvo nei atleidžiami, nei priimami nauji darbuotojai.

  • Microsoft Word 104 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3649 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vital
  • Valdymas konkurencinės rinkos sąlygomis
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Valdymas konkurencinės rinkos sąlygomis. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymas-konkurencines-rinkos-salygomis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:40
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo