Valdymas referatas


Verslo valdymo sistema referatas. Referatas valdymas. Valdymo referatas.

Įvadas. Vadybininkas ir gamybininkas valdymo procese. Valdymo modelis “subjektas - objektas”. Informacija valdymo procese. Valdymo funkcijos turinys. Išvados. Literatūros sąrašas. Lietuvoje sparčiai plėtojasi rinkos santykiai, didėja įmonių įvairovė, atsiranda vis daugiau asmenų, pradėjusių ar dar tik pradedančių savo verslą. Verslo sėkmė labai priklauso nuo įmonės vadovo, ant kurio pečių krenta didelė atsakomybė, jis kasdien turi spręsti uždavinius, pasirengti pokyčiams, rizikuoti ir vertinti įmonės galimybes. Tapti labai geru vadovu padeda įgimtos savybės, kurios bus trumpai aptartos šiame referate, tačiau istorijos raidoje išryškėjo kelios taisyklės, kurias galima greitai išmokti ir taip įgyti pradinių valdymo įgūdžių ir išvengti klaidų. Tačiau būna įvairiausio rango vadovų, kurių skiriasi ne tik užimamas lygis, bet ir kvalifikacija bei kt. Taip pat kiekvienam verslininkui, nepriklausomai nuo jo specializacijos, reikalingos žinios apie informacijos apdorojimą ir informacines sistemas. Informacija vadyboje vertinama kaip reikalingiausias išteklius, turintis ne mažesnę reikšmę nei gamyboje naudojami ištekliai: žaliavos, medžiagos, energija. Kitaip nei kiti ištekliai, informacija yra nevienkartinio naudojimo išteklius, ilgai neprarandantis savo kokybės. Šiame referate taip pat bus aptariamas valdymo modelis bei jo funkcijos. Kitaip tariant palaipsniui bandoma išsiaiškinti, kas yra valdymas.

Lietuvoje sparčiai plėtojasi rinkos santykiai, didėja įmonių įvairovė, atsiranda vis daugiau asmenų, pradėjusių ar dar tik pradedančių savo verslą. Kitaip tariant pavadyba prasideda tada, kai žmogus imasi specifinės atsakomybės vadovauti žmonių grupei, kuri savo ruožtu turi padėti jam vadovauti. Svarbiausia gero vadybininko užduotis – padėti įgyvendinti organizacijos tikslus, tačiau kartu atsižvelgiant į savo paties bei komandos narių siekius. Verslo tikslus dažnai įmanoma įgyvendinti tik aukojant asmeninius interesusvadybininkas turi vadovauti darbams, o ne pats juos dirbti. Kad ir kaip gerai sekėsi anksčiau daryti ką nors tokio, vadybininkas turi organizuoti kitus žmones tai daryti. Gero vadybininko gebėjimų portretas išties daugiaspalvis.

Gebėjimas vadovauti yra viena esmingiausia sėkmingo vadovavimo sąlygų. Tačiau vadovavimą sunku apibrėžti žodžiais. Šiuolaikinis verslo vadybininkas turi būti demokratiškas, siekti komandos sutarimo tikslų ir veiklos būdų atžvilgiu.

Kai kurie vadovai atrodo tiesiog gimę vadovais. Tačiau dauguma gali tobulinti sugebėjimus ir organizuoti, planuoti, sudarinėti grafikus, kelti uždavinius, spręsti klausimus, problemas, bendrauti, derėtižemiausio lygio vadovai. Organizacijos žemiausias lygis, kuriame individai atsako už kitų žmonių darbą, yra vadinamas pirmąja linija, arba žemiausiu valdymo lygiu. Žemiausio lygio vadovai vadovauja ne valdymo darbuotojams (jie kitų vadovų nevaldo). Tai pavyzdžiui, gali būti meistras ar darbų vykdytojas gamybos organizacijoje, technikos prižiūrėtojas tyrimų skyriuje ar vyriausiasis sekretorius didelėje įstaigoje. Žemiausio lygio vadovai dažnai vadinami prižiūrėtojais . Sveikatos priežiūros sektoriuje skyrių vedėjai, universitete katedrų vedėjai, vaistinių tinkle – vaistinių vadybininkės.

Vidurinio lygio vadovai. Šis terminas gali būti vartojamas vadinti ne vieno, o kelių organizacijos lygių vadovams. Vidurinio lygio vadovai vadovauja žemesnio lygio vadovams, ir kartais specialistų (paprastai ne vadovų) veiklai. Vidurinio lygio vadovų pagrindinė funkcija – vadovauti jų organizacijos politikos įgyvendinimo veiksmams ir derinti viršininkų reikalavimus su savo pavaldinių sugebėjimais.

Aukščiausio lygio vadovai. Jie atsako už visos organizacijos valdymą. Paprastai organizacijose šio lygio vadovų būna nedaug. Jie kuria organizacijos veiklos politiką ir reguliuoja organizacijos ryšį su jos aplinka.

  • Microsoft Word 104 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (2364 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Valdymas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Valdymas referatas. (2011 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 11:49
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo