Valdymas


Valdymas. Literatūra. Komandų perdavimas. Socialinė atsakomybė. Valdymo sistemos aplinka. Organizacijos valdymo kryptys. Firmos valdymo kredo (moto). Organizacinė kultūra. Valdymo atributai. Valdymo procesas. Įgūdžiai. Planavimas. Planavimo procesas. Organizacijos modeliai. Organizacinės struktūros. Organizacijos struktūros tipai. Linijiniai ir štabiniai įgaliojimai. Komitetai. Valdžia. Akcinių bendrovių valdymo modelis. Motyvacija. Kontrolė. Vadovavimo stilius ir lyderiavimas. Komunikacijos valdymo sistemoje. Valdymo sprendimai. Kūrybiškumas valdymo sistemoje.

Tarpasmeninių santykių kryptis – visas dalykas pateikiamas kaip neginčijama tiesa, kuri yra priimama ir taikinformacinio centro kryptis – turėti pilnavertį informacijos centrą. Svarbiausias dalykas – vadovo aprūpinimas informacija.

Sociotechninės sistemos mokykla, susidedanti iš dviejų posistemių – socialinės ir techninės. Teigė, kad tarp šių posistemių turi būti harmonija. Kai harmonija yra pažeidžiama, prioritetą reikia suteikti žmogui – socialinei posistemei.

Daug pastangų dedama sukonstruoti daviklių sistemą, kuri indikuotų jos sveikumą ar nukrypimą. Deja nepateikiama sveikumo atstatymo receptų.

Greitų permainų menedžmente nebūna. Pasiruošus menedžmento subjektui, turi būti paruoštas ir menedžmento objektas.

Menedžmentas, kaip mokslas susiformavo pramoninės revoliucijos metu. Ekonominiu požiūriu pramoninė revoliucija sukūrė kitos kokybės mokslą.

šio mokslo pradininkai yra teiloras ir faiolas, jie buvo inžinieriai, kurie patys sukūrė ir prižiūrėjo naująsias technologijas, patys organizavo darbą.

Teiloras pradėjęs organizuoti darbą, rado senas darbo organizavimo tradicijas – tai buvo saldofoniškumo tradicijos. Tokiose sąlygose dirbdami žmonės išnaudojo tik 30 % savo galimybių. Žmogus neturėjo neturėjo galimybių atskleisti savo sugebėjimų.

Kuriant naują darbo organizavimo sistemą, buvo sukurtas mokslas apie prastovas, žmogaus galimybių įvertinimas moksliškai, darbo vietos moksliškas apibūdinimas, darbo racionalumo taikymas, paskatinimo-užmokesčio mechanizmas, funkcinis specializaviprincipinė anri faiolio sistema yra jo sukurta menedžmento sistema. Daugelis jo sukurtų principų nepaseno iki šiol. Jis buvo ne teoretikas, o praktikas. Jo sukurta sistema yra jo darbo apibendrinimas. Drausmės principas – faiolis pateikia tai kaip lojalumo, išorinių pagarbos veiksnių visumą. Tačiau iš kitos pusės tai yra vadovo atsakomybė, vadovo problema. Faiolis į drausmę žiūrėjo labai pažangiai – jis sakė, kad teisingi tarpusavionurodymų vienybės principas – tai vadovavimo vienybės principas. Tai reiškia, kad kai yra viena organizacija, tai turi būti vienas vadovavimo centras. Ši problema aiškiausiai matoma, kai vienos firmos du savininkai ngrupės interesai paklūsta asmeniniams interesams (darbininkų interesai paklūsta savininko interesams).

Kolektyvo apdovanojimo principas – idealus atvejis, kai abi pusės yra patenkintos (darbuotojai yra patenkinti savo atlyginimu – savininkas nemano, kad moka per daug).

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (4772 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimundas
  • Valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Valdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 09:16
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo