Valdymo apskaita keksiukai su „Nutella“


Įvadas. Įmonės veikla. Keksiukų su „Nutella“ gamybos išlaidos ir kaštai. Keksiukų su „Nutella“ dalinė ir pilnoji savikaina. Įmonės Uab „Keksiukas“ biudžeto sistema. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo objektas – keksiukai su „Nutella“

Darbo tikslas – išanalizuoti įmonės gamybinius kaštus, pilnąją ir dalinę savikainą bei biudžetą.

Darbo uždaviniai:

Pateikti keksiukų su „Nutella“ gamybos kaštus ir išlaidas;

Apskaičiuoti keksiukų su „Nutella“ dalinę ir pilnąją savikainą;

Sudaryti gamybos biudžetinę sistemą.

Keksiukai kadangi kaip desertas nėra itin populiarus Lietuvoje, tai ši įmonė tuo ir išsiskirs, kad teiks šiuos desertus ir taps viena iš pirmųjų, kurie skatina klientus sukurti savo norimo saldumyno dizainą, skonį.

Ši įmonė prekiaus keksiukais su „Nutella“. Kiekvienas klientas galės individualiai užsisakyti jei norės kokį nors paveiksliuką ar užrašą ant keksiuko viršaus ar tiesiog kombinacija iš keksiukų, kad jo šventė ar tiesiog kasdieninis gyvenimas taptų saldesnis ir linksmesnis. Ar tiesiog, kad mylimiems žmonėms parodytume dėmesį, nebūtina pirkti brangių ir įmantrių dovanų užtenka ir mažos ir saldžios dovanėlės, o tai puikiausiai ir teiks įmonė UAB „Keksiukas“.

Įmonės kalkuliavimo objektas yra gaminamas ir prekiaujamas produktas t.y. keksiukai su „Nutella“, o kalkuliacijos vienetas – produkto brangimas, darbo užmokestis ir kt. (žr. 1 lentelę).

Įmonė gamindama keksiukus su „Nutella“ patirs tokias išlaidas t.y. žaliavas, keksiukų kepėjų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, elektros sąnaudos gamybiniams įrenginiams, išlaidas vandeniui, dujinės viryklės nusidėvėjimo sąnaudos, pardavėjų ir administracijos darbuotojų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, įpakavimo išlaidas ir kt. (žr. 2 lentelę).

Įmonė gamindama keksiukus su „Nutella“ patyrė keturias kintamas tiesiogines ir pagrindines išlaidas t.y. žaliavų išlaidos, keksiukų kepėjų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, išlaidas vandeniui bei įpakavimo išlaidas. Taip pat ir pastovias netiesiogines ir pridėtines išlaidas t.y. elektros sąnaudos ir pastovias pridėtines netiesiogines, bei pridėtines – elektros sąnaudas, pardavėjų ir administracijos darbuotojų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, reklamos sąnaudos ir mokestį už telefoną.

Gamybinės išlaidos - tai visos patirtos išlaidos produkcijai gaminti. Kol, produkcija neparduota, šios išlaidos traktuojamos kaip turtas ir parodomos atitinkamose atsargų sąskaitose. Prie gamybinių išlaidų priskiriamos tiesioginės pagrindinių žaliavų, tiesioginės darbo ir gamybinės pridėtinės išlaidos.

Negamybinės išlaidos - tai išlaidos, kurių dydis priklauso ne nuo gamybos apimties, bet nuo laikotarpio trukmės. Negamybinės pardavimo išlaidos sudaro pardavimo ir įmonės valdymo išlaidos ( V. Lakis, J. Mackevičius, L. Gaižauskas, 2010).

Taip pat įmonė savo išlaidas išskirstė į gamybines ir negamybines, kurias sudaro: tiesioginės medžiagos, tiesioginis darbas, gamybinės pridėtinės, pardavimo ir valdymo.

KEKSIUKŲ SU „NUTELLA“ DALINĖ IR PILNOJI SAVIKAINA

Įmonė paskaičiavo tiek dalinė tiek pilnąją savikainą keksiukam su „Nutella“ (žr. 5 lentelę) ir gavo tokius rezultatus, kad dalinę savikainą vieno vieneto sudaro 0,30 €, o pilnąją savikainą – 0,54 €. Tokias sumas gavo dėl to, kad dalinei savikainai įmonė sudėjo visas keksiukam skirtas tiesioginės medžiagas, o jos sudaro visos keksiukų gamyboje sunaudotos žaliavos, tiesioginį darbą – keksiukų kepėjų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, o pilnajai savikainai, kaip dalinei savikainai tiesioginės medžiagas, tiesioginį darbą ir dar kurių nebuvo pilnajai savikainai pastovias pridėtines išlaidas, kurias sudaro: elektros sąnaudos, pardavėjų ir administracijos darbuotojų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, reklamos sąnaudos ir mokestis už telefoną.

  • Apskaita Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3182 žodžiai)
  • Janina
  • Valdymo apskaita keksiukai su „Nutella“
    10 - 9 balsai (-ų)
Valdymo apskaita keksiukai su „Nutella“. (2016 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymo-apskaita-keksiukai-su-nutella.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:34
×