Valdymo apskaita kursinis darbas (2)


Valdymo apskaita kursinis darbas (2) Teorinė dalis. Valdymo apskaitos esmė. Išlaidų samprata ir klasifikavimas. Gamybos ir laikotarpio išlaidos. Kintamos ir pastovios išlaidos. Produkcijos savikainos kalkuliavimo metodai. Praktinė dalis. Užduotis. Skaičiavimai. Gamybos pajamų ir sąnaudų suvestinė. Pelno (nuostolių) ataskaita. Literatūra.


Kalbant apie išlaidų apskaitą, dažnai susiduriama su sąvokomis išlaidos, sąnaudos, savikaina, kaštai.

Pagal santykį su gamybos apimtimi – kintamos ir pastovios išlaidos.

Pagal susidarymo vietas –gamybinių padalinių, paslaugų padalinių ir kitos išlaidos.

Laikotarpio išlaidoms priskiriamos apskaitos skyriaus, administracijos išlaikymo, marketingo, reklamos ir panašios išlaidos.

atsakomybė už šių išlaidų susidarymą tenka padalinių, o ne įmonės vadovams.

Mišrios išlaidos-tai išlaidos, kurios turi tiek kintamų, tiek ir pastovių išlaidų savybių.

Labai svarbu kuo tiksliau netiesiogines išlaidas suskirstyti įkintamas ir pastovias. Šis skirstymas svarbus taikant dalinį produkcijos savikainos kalkuliavimo metodą. Taikant šį metodą, produkcijos savikaina apskaičiuojama prie tiesioginių išlaidų pridėjus netiesiogines kintamas išlaidas. Netiesioginės pastovios išlaidos pripažįstamos kaip laikotarpio (veiklos) sąnaudos. Netiesioginių išlaidų suskirstymas į pastovias ir kintamas išlaidas padeda įmonių vadovams priimti tikslesnius sprendimus.

netiesioginės išlaidos pirmiausia turi būti sukaupiamos pagal jų susidarymo vietas: pagrindinius gamybos padalinius, paslaugų ir kitus funkcinius padalinius;

galiausiai pagrindinių gamybos padalinių netiesioginės išlaidos pagal pasirinktą paskirstymo bazę įskaitomos į konkrečių produktų ar užsakymų savikainą.

Teisingumo. Į išlaidų paskirstymą žiūrima pro “teisingumo prizmę”, t.y. siūloma taikyti lygybės kriterijų, kuris gali pasireikšti vienoda naudojamų išteklių, sunaudoto darbo laiko apimtimi ir kt.

Ne visada svarbu skaičiuoti savikainą, kartais svarbiau prognozuoti ir reguliuoti tam tikrų išlaidų susidarymo priežastis ir veiksnius, numatyti jų mažinimo galimybes.

Visos šios produkcijos savikainos rūšys gali būti apskaičiuojamos iš anksto, prieš gamybos procesą, ir pasibaigus jam. Tai priklauso nuo atsargų apskaitos būdo, gamybos ciklo ir pan.

Darbo – žmogaus darbo valanda, staklių darbo valanda ir kt. (naudojami kalkuliuoti įmonės padalinių produkcijai).

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 237 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4183 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimantė
  • Valdymo apskaita kursinis darbas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Valdymo apskaita kursinis darbas (2). (2017 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymo-apskaita-kursinis-darbas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:43
×