Valdymo apskaita savarankiškas


Įvadas. Įmonės „Saturnas“ gamybos ataskaitos. Svertinio vidurkio metodas. Fifo metodas. Dalinis produkto savikainos skaičiavimo metodas. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas. Atlikti įmonės „Saturnas“ padalinių gamybos analizę bei išanalizuoti dalinio produkto skaičiavimo metodą.

Parengti ir pateikti įmonės „Saturnas“ padalinių gamybos ataskaitas pagal svertinio vidurkio metodą;

Parengti ir pateikti įmonės „Saturnas“ padalinių gamybos ataskaitas naudojant FIFO metodą;

Aprašyti ir paaiškinti dalinio produkto savikainos skaičiavimo metodą bei pateikti pavyzdžių.

Taikomas metodas remiasi nuostata, kad anksčiausiai pirktos prekės yra parduodamos ir priskiriamos parduotų prekių savikainai. Tai reiškia, kad ataskaitinio laikotarpio pabaigoje likusių sandėlyje prekių savikainai priskiriamos paskutiniųjų pirkimų prekės, darant prielaidą, kad anksčiau gautos prekės anksčiau ir parduodamos.

Kadangi prekių kainos svyruoja ir dažniausiai jos nuolat auga, todėl laikotarpio pabaigos atsargose lieka paskutinių pirkimų kainos, o į parduotų prekių savikainą nurašomos ankstesnių pirkimų, t.y. pigesnės prekės.

Iš viso gamybos išlaidų, priskirtų nebaigtiems apdoroti gaminiams laikotarpio pabaigoje

Laikotarpio pradžioje buvusių nebaigtų apdoroti ir per laikotarpį apdorotų gaminių SV skaičius

Naudojant dalinį metodą, gaunama naudingesnė informacija valdymo sprendimams priimti. Išlaidų skirstymas į nuolatines ir kintamas sudaro galimybę gauti informaciją, būtiną sprendimams priimti. Tai ypač naudinga planavimo ir kontrolės atžvilgiu, nes kintamas išlaidas galima kontroliuoti įtraukiant į kiekvieno produkto buhalterinę sąskaitą atskirai, o nuolatinių išlaidų sąskaitoje kaupiamos faktinės laikotarpio išlaidos. Atitinkami išlaidų straipsniai geriau kontroliuojami, nes kuo daugiau kontroliuojamų objektų, tuo kontrolė yra silpnesnė, dėmesys išskaidomas visiems objektams.

Nuolatinės išlaidos taip pat yra reikalingos konkretaus gaminio gamybai, taigi jos turi būti įskaitomos į produktų savikainą. Todėl ši sistema neduoda atsakymo į klausimą, kiek kainuoja gaminys, kokia jo pilnoji gamybinė ar net ir komercinė savikaina, o nukritus kainoms iki tam tikros ribos, gaminys gali tapti nuostolingas ir gali nepadengti nuolatinių išlaidų, todėl reikia nuolat nustatinėti kainos žemutinę ribą.

  • Apskaita Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3315 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Valdymo apskaita savarankiškas
    10 - 2 balsai (-ų)
Valdymo apskaita savarankiškas . (2017 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymo-apskaita-savarankiskas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:45
×