Valdymo įrankiai


Įvadas. Posėdžių rūšys. Darbotvarkės klausimų rūšys. Šešios užduočių perengimo klaidos. Užduočių ir kadrų paskirstymo valdymas. Reguliarus peržiūrėjimas ir pritaikymas. Pagrindinės sritys. Tinkamai pritaikytas vienas geriausių veiksmingo valdymo įrankių. Nuo domenų prie informacijos. Tvarkinga dokumentacija. Mažeikių rajono savivaldybės. Administracijos direktorius. Įsakymas.


Norint išmokti naudotis įrankiu, pirmiausiai reikia lavintis. Nenuilstamas, nuolatinis, nesibaigiantis lavinimasis ir treniravimasis yra kelias į įrankių įvaldymą. Kito kelio nėra. Tai, ar jau vien to pakanka norint pasiekti tai, ką galima apibūdinti kaip virtuoziškumą, yra kitas klausimas. Tam reikia turėti ir įgimtų gabumų. Išvardinti dalykai yra susiję su įrankiais, tačiau aš siūlau žiūrėti kaip specialistams. Kalbant apie šiuos įrankius pagrindinis klausimas yra, ko kiekvienam vadovui reikia kiekvienoje organizacijoje ir ką jie iš principo turi būti nuolat pasiruošę atlikti.

Vadovai daug laiko praleidžia posėdžiuose. Paprastai tai sudaro didelę laiko dalį. Per apklausos 80 procentų visų aukštesniųjų vadovų pripažįsta daugiau kaip 60 procentų savo laiko praleidžiantys posėdžiuose. O 80 procentų vadovų prisipažįsta, kad 60 procentų visų posėdžių yra neefektyvūs ir neproduktyvūs. Tokia padėtis, kaip bepažiūrėtum, yra nepriimtina. Posėdžius galima ir reikia padaryti produktyviais. Jie gali būti labai veiksmingu valdymo įrankiu su ta sąlyga, kad bus atsižvelgta į kelias taisykle:

Vadovavimas posėdžiams yra sunkus darbas ir pirmiausia reikalauja drausmės.

Nė vieno darbotvarkės klausimo nepalikti neįgyvendinto.

Svarbiausia realizavimas ir nuolatinis tikslinimas.

Yra labai daug posėdžių rūšių. Vieniems, savaime suprantama, pasirengiama gerai; kitiems posėdžiams dauguma vadovų rengiasi aplaidžiai. Tačiau reikia gerai pasirengti visų rūšių posėdžiams, jeigu rūpi asmeninis ir organizacinis veiksmingumas.

Didelis, formalus posėdis - stebėtojų, direktorių, patariamųjų tarybų, akcininkų ir visuotiniai susirinkimai yra būdingi formalaus posėdžio pavyzdžiai. Reikia konstatuoti, kad tiems posėdžiams dažniausiai vis dar yra gerai pasiruošiama, nes niekas nenori apsijuokti prieš šiuos administracinius organus.

Eilinis posėdis - būdingi šio posėdžio pavyzdžiai yra reguliariai vykstantys vadybos, administracijos, skyriaus arba poskyrio posėdžiai. Tinkamai vadovaujamose organizacijose šiems posėdžiams yra pasirengiama tinkamai, tačiau daugeliu atvejų tokių posėdžių efektyvumą dar būtų galima žymiai pagerinti. Pavyzdžiui, jų metu dažnai bandoma išspręsti pernelyg daug darbotvarkės klausimų.

Darbo grupių, vieno skyriaus kompetenciją viršijančių kolektyvų ir t.t. posėdžiai - šiems posėdžiams dažnai būna pasirengiama labai nepatenkinamai, nors šie posėdžiai yra daug svarbesni už pirmas dvi posėdžių rūšis. Šie posėdžiai dažniausiai yra apibūdinami kaip neefektyvūs. Nedideli specialūs posėdžiai, pokalbiai tarp viršininko ir darbuotojo arba kelių kolegų - tai taip pat yra posėdžiai. Tai yra dažniausiai pasitaikantys posėdžiai, ir jiems yra pasirengiama blogiausiai. Juose beveik visuomet „lengva ranka“ improvizuojama. Tai, mano galva, didelė klaida ir viena svarbiausių neefektyvumo priežasčių. Užimant vadovaujančias pareigas, negalima leisti, kad į jus būtų kreipiamasi šūktelėjimu.

Kas įtraukiama į darbotvarkę, visuomet priklauso nuo aplinkybių ir situacijos. Darbotvarkės klausimais posėdžio pirmininkas apibrėžia, ką jis laiko svarbiu, o ką ne. Tai yra jo vienas svarbiausių uždavinių. Posėdžių pirmininkai, kurie nesugeba su tuo susidoroti, kurie posėdžio dalyvių laiką gaišina smulkmenomis, nebus nei efektyvūs, nei gerbiami. Deja, būdamas eiliniu darbuotoju, tu turi dalyvauti šiame „posėdyje-cirke“ todėl, kad kitaip negali, kad tavo pavardė figūruotu šios įmonės algalapyje. Tačiau tai apie posėdžio pirmininką taip pat leidžia greitai susidaryti savo nuomonę. Tokiu atveju vadovo autoritetas ir pasitikėjimas juo neišvengiamai susilpnėja.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2751 žodžiai)
  • Marius
  • Valdymo įrankiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Valdymo įrankiai. (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymo-irankiai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:39
×