Valdymo metodai


Ekonominiai valdymo metodai. Vadybos metodai. Ekonominis valdymo metodas. Ekonominiai vadybos metodai. Ekonomikos valdymo metodai. Ekonominio valdymo metodai. Ekonominiai metodai. Vadybos metodai imonese. Vadovavimo darbo metodai. Vadybos budai.

Įvadas. Ekonominiai valdymo metodai, kuriuos naudoja mano viršininkas. Valdymo metodai. Ekonominiai valdymo metodai. Vidaus darbo tvarkos reglamentavimas mano organizacijoje. Darbo santykiai Lietuvoje. Darbo santykių esmė ir jų reguliavimo principai. Administracinės baudos už darbo įstatymų pažeidimus. Darbo santykių reguliavimas Lietuvoje stojant į Europos sąjungą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vadyba - valdymas, vadovavimas socialinėms grupėms, žmonėms, įvairaus tipo organizacijoms, įmonėms, įstaigoms, mokykloms. Vadybos mokslo praktika labai sena. Rašytiniai dokumentai egzistuoja apie tūkstančius metų, o mokyklos - jaunos, susiformavusios šio amžiaus pradžioje. Studijų objektas yra socialinės sistemos žmonės. Vieningo apibrėžimo nėra. Įvairūs autoriai vadybą apibūdina skirtingai. Labiausiai paplitęs ir pripažintas apibūdinimas - vadyba yra mokslas apie planavimo organizavimo, motyvavimo ir kontrolės funkcijas socialinėse organizacijose.

Ekonominius valdymo metodus daugelis vadybos specialistų vadina pagrindiniais remdamiesi tuo, kad valdymo santykius pirmiausia lemia ekonominiai santykiai ir jų sąlygojami žmonių poreikiai bei interesai. Šių metodų esmę sudaro ekonominis ūkinės veiklos skatinimas, kuris reiškiasi per tarpusavyje glaudžiai susijusias sistemas - darbuotojų materialiojo skatinimo sistemą, ūkiskaitos mechanizmą, kreditavimą, finansavimą bei ekonomiškai pagrįstas kainas.

šiame darbe nagrinėjamos darbo santykių reguliavimo apraiškos, jo efektyvumas bei pasekmės, o taip pat teikiami pasiūlymai. Kadangi darbo santykiai yra įvairiapusiai ir dažnai labai specifiški, o reguliavimo mastai dideli, darbe apsiribojama darbo santykių reguliavimo principų, esminių elementų bei pagrindinių apraiškų analize. Darbdavio ir darbuotojo santykiai turi būti reguliuojami tiek, kad tai nevaržytų asmenų laisvės susitarti ir priimti sprendimus, nemažintų darbo jėgos mobilumo ir netrukdytų ekonomikos plėtrai. Yra priimta daug europos sąjungos direktyvų, reguliuojančių darbo santykius. Tačiau jos atspindi kitokiomis aplinkybėmis susiklosčiusias visuomenės tradicijas ir ekonomikos būklę. Šiuo metu ne visos jos yra privalomos Lietuvai ir tiesiogiai jas perimti nėra būtina. Taip pat būtina atsižvelgti ir į pačioje europos sąjungoje vykstančius procesus: didelis nedarbas, šešėlinis darbas, įmonių konkurencingumo mažėjimas verčia šalis-nares mažinti darbo santykių reguliavimą, atsigręžiant į rinkos principus, liberalizuoti ekonomikąvadovo nurodymai, išreikšti žodinio įpareigojimo ar raštiško nutarimo, įsakymo potvarkio forma, perduodami pavaldiniams, kurie turi tai įvykdyti. Labai svarbu žinoti, kaip padaryti, kad šiuo požiūriu labai svarbu, kad vadovas tinkamai pasirinktų poveikio savo pavaldiniams būdus, Tinkamus valdymo metodus.

Valdymo metodai- būdai, kuriais vadovai veika savo pavaldinius siekti užsibrėžto tikslo. Valdymo metodai - tai poveikio įmonei, joje vykstantiems procesams būdai.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2010 m.
  • 20 puslapių (4941 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grigalius
  • Valdymo metodai
    10 - 1 balsai (-ų)
Valdymo metodai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymo-metodai-2.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 03:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo