Valdymo stiliai


Vadovavimo stiliai referatas. Valdymo styliai. Paramos valdymo stilius. Kokie yra valdymo stiliai. Vadovavimo stilius kursinis. Vadovavimo stiliai. Valdymo stiliai referatas.

Turinys. Įvadas. Vadovas. Vadovo savybės. Vadovo funkcijos. Vadovavimas. Vadovavimo stiliai. Stilių suderinamumas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Vadovavimas žmonėms – mokslas ir menas. Visi norime turėti gerą vadovą, gerą direktorių, gerą viršininką, gerą valdytoją, protingą, drąsų, talentingą, veiklų, iniciatyvų – tokį, kuris pavaldiniams ir kitiems būtų pavyzdys: santūrus, išmintingas, ryžtingas, jautrios sielos praktiškas. Daugelyje organizacijų yra bent vienas žmogus, kurį galima laikyti tikru lyderiu. Jis sugeba sutelkti komandą, įkvėpti ir motyvuoti žmones, dauguma kreipiasi į jį ar ją tuomet, kai reikia pagalbos, patarimo ar tiesiog paramos. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tokie žmonės nieko specialiai nedaro, jų lyderystė pripažįstama kažkaip savaime. Kodėl tokie lyderiai sugeba motyvuoti kitus padaryti daugiau, nei galima? Kokia jų paslaptis? Vienas dalykas, kurį tikrai sugeba efektyvus vadovas, – tai atskleisti žmonėms išsamų vaizdą ir parodyti kiekvieno vietą bei vaidmenį siekiant galutinio rezultato. Neseniai JAV atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad 90 proc. darbuotojų išlieka lojalūs, nekeičia darbo vietos todėl, kad mato savo darbo prasmę ir jaučiasi esą didelių tikslų siekiančios komandos dalimi. Darbuotojas, supratęs, kodėl, atrodytų, ne itin prestižinis darbas yra svarbus, yra labiau atsidavęs ir produktyvesnis. Šio referato tikslas - išsiaiškinti kokie yra vadovavimo stiliai bei vadovo funkcijos, koks žmogus vadovauja organizacijai. Šiuolaikinės organizacijos sėkmei, tobulėjimui, efektyvumui užtikrinti reikalingas realistiškas, mokantis bendrauti, besidomintis išoriniu pasauliu ir tuo, kas vyksta jo organizacijoje vadovas.

Visi norime turėti gerą vadovą, gerą direktorių, gerą viršininką, gerą valdytoją, protingą, drąsų, talentingą, veiklų, iniciatyvų – tokį, kuris pavaldiniams ir kitiems būtų pavyzdys: santūrus, išmintingas, ryžtingas, jautrios sielos praktiškas.

Kodėl tokie lyderiai sugeba motyvuoti kitus padaryti daugiau, nei galima? Kokia jų paslaptis?.

Vienas dalykas, kurį tikrai sugeba efektyvus vadovas, – tai atskleisti žmonėms išsamų vaizdą ir parodyti kiekvieno vietą bei vaidmenį siekiant galutinio rezultato.

šio referato tikslas - išsiaiškinti kokie yra vadovavimo stiliai bei vadovo funkcijos, koks žmogus vadovauja organizacijai. Šiuolaikinės organizacijos sėkmei, tobulėjimui, efektyvumui užtikrinti reikalingas realistiškas, mokantis bendvisoms organizacijoms bendra tai, kad kiekviena turi vadovą. Jis vadinamas įvairiai: viršininku, direktoriumi, valdytoju. Vadovu gimstama ar tampama? To paties klausti galima ir kitų profesijų atstovus. Bet ne kiekvienas žmogus nori ir gali būti vadovu. Ši veikla specifinė, jai reikia ne tik ypatingų žinių, pasirengimo, patyrimo, bet ir tam tikrų savybių. Greta įgimtų žmogaus savybių būtinos ir sąlygos, kurios leistų toms savybėms i vadovas - tai žmogus, galintis priimti sprendimus pagal savo kompetenciją įvairiose jam patikėto personalo veiklos srityse, atsakingas apskritai už valdomo padalinio rezultatus, veikiantis jam patikėtą personalą per savo padalinius.

šiandieninis vadovas, siekdamas efektyviai vadovauti, turi aiškiai suprasti organizacijos ar savo padalinio tikslus, sugebėti išskirti pačias svarbiausias problemas, būti linkusiam į naujoves ir pokyčius, numatyti veiklos rezultatus. Jis turi mokėti logiškai mąstyti, kūrybiškai spręsti problemas, rizikuoti minimaliomis sąnaudomis, priimti sprendimus ir nevengti atsakomybės už jų įgyvendinimą. Vadovas turi būti energingas, ryžtingas, principingas, tolerantiškas, mokėti bendrauti su pavaldiniais, nuolat tobulinti žinias ir įgūdžius.

Vienas iš žymiausių Lietuvos vadybos specialistų, buvęs Lietuvos vadybos draugijos pirmininkas p. Lesauskis 1939m. Paskelbia straipsnį vado reikšmė organizacijojekūno ir dvasios energija. Kiekvieno iš mūsų fizinė ir psichinė būklė priklauso nuo trijų pagrindinių veiksnių: paveldėjimo, auklėjimo, kasdienio daugiau ar mažiau tinkamo energijos naudojimo. To, kas paveldėta, pakeisti beveik neįmanoma, todėl svarbesnis yra auklėjimas ir saviaukla. Tai susiję su vadovo kasdienio gyvenimo įpročiais.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (2728 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Valdymo stiliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Valdymo stiliai. (2010 m. Gruodžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdymo-stiliai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 01:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo