Valdžia kaip taisyklių kūrėja


Filosofijos rašinys. Valdžia kaip taisyklių kūrėja. Valdžios funkcijos , kurios gridžiamos techninio monopolio ir kaimynystės paadrinių argumentais. Valdžios funkcijos , kurios grindžiamos paternalistiniais argumentais.


VALDŽIOS FUNKCIJOS, KURIOS GRIDŽIAMOS TECHNINIO MONOPOLIO IR KAIMYNYSTĖS PAADRINIŲ ARGUMENTAIS

VALDŽIOS FUNKCIJOS, KURIOS GRINDŽIAMOS PATERNALISTINIAIS ARGUMENTAIS.

Laisvė yra teisėtas tikslas tik atsakingiems individams. Mes nepripažįstame laisvės bepročiams ar vaikams. Tad neišvengiamai tenka nubrėžti ribą tarp atsakingų ir neatsakingų individų, o tai reiškia, kad mūsų galutinis laisvės tikslas yra iš esmės dviprasmiškas. Paternalizmas būtinas atžvilgiu tų, kuriuos laikome neatsakingais. Turbūt aiškiausias atvejis – beprotybė. Bepročiams nenorime duoti laisvės, bet taip pat nenorime jų žudyti. Būtų gerai, jei galėtume pasikliauti savanoriška žmonių veikla pasirūpinant šiais nelaimingaisiais. Tačiau, negalime atmesti galimybės, jog tokia veikla bus nepakankama jau vien dėl kaimynystės padarinių, atsirandančių dl to, kad aš turiu naudos, jei kitas žmogus ima rūpintis bepročiais. Dėl šios priežasties esame linkę suteikti valstybei rūpinimosi jais funkcija.

Vaikai yra sudėtingas atvejis. Pagrindinis funkcinis mūsų visuomenės vienetas yra ne individas, o šeima. Tačiau požiūris į šeimą kaip į tokį vienetą remiasi daugiau pragmatiniais, o ne principiniais sumetimais. Tikime, kad tėvai geriausiai gali pasirūpinti savo vaikų saugumu bei jų lavinimu, kol jie tampa atsakingais suaugusiais žmonėmis. Bet mes nepripažįstame tėvų teisės daryti su žmonėmis, ką jie nori. Vaikai yra atsakingi individai iš prigimties, tad tas, kuris pripažįsta laisvę, pripažįsta ir jų pagrindines teises.

  • Filosofija Rašiniai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Taura
  • 4 puslapiai (1141 žodis)
  • Filosofijos rašiniai
  • Microsoft Word 21 KB
  • Valdžia kaip taisyklių kūrėja
    10 - 8 balsai (-ų)
Valdžia kaip taisyklių kūrėja. (2015 m. Lapkričio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/valdzia-kaip-taisykliu-kureja.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:05