Valdžia. Legitimumas


Valdžios legitimumas. Legitimumas ir valdzia.

Valdžia dažnai painiojama su autoritetu. „autoritetus“ (lot. ) – „įtaka, valdžia“. Įtaka – asmuo keičia savo elgesį, gyv. Būdą, nes įsitikinęs, kad jam naudinga sekti kt. Asmens pavyzdžiu. Autr. Turi. Teises:. ) priimti galutinį spr. ,. ) kalbėti ir veikti kt. Vardu, juos atstovauti,. ) būti ekspertu tam tikroje srityje. Apie politinį autoritetą kalbama, kai įsakantysis gali paveikti kitą paklusti dėl moralinių savybių, dėl kompetencijos, bet v. Ir autor. Nėra vienas ir tas pats. Galima turėti did. Moksl. Autor. , bet neturėti polit. Valdžios. Autor. Pripažįstamas neprievartiniu būdu.

V. Atsiranda, kai žm. Siekia bendradarbiavimo, nori sutvarkyti gyvenimą taip, kad jame atsirastų daugiau nuspėjamumo ir tvarkos, kad santykiai taptų normuoti.

V. (galia) yra sugebėjimas veikti kitų veiksmus ar idėjas, nepaisant jų pasipriešinimo ir soc. Visuomenės sugebėjimas priimti privalomus sprendimus, kurie turi ilgalaikius padarinius.

V. Prigimtis dvejopa:1) v. Išreiškia obj. Visuomenės poreikį organizuotis, reguliuotis kaip visumai. 1) voliuntaristrinis – v. Tai individų ar grupių sugebėjimas pasiekti, kad kiti darytų tai, ko kitu atveju nedarytų (jei nebūtų v. – žm. To nedarytų) valios primetimas.

2) konfliktinis – tai sugebėjimas priimti spr. , reguliuojančius gėrybių pasiskirstymą visuomenėje, esant nuolatiniam konfliktui dėl teisės priimti spr.

3) hermeneutinis – v. Kaip bendrų idėjų, prasmių darinys atskiroje bendruomenėje. Požiūriai, įsitikinimai – esminiai elementai.

4) struktūralistinis – v.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (613 žodžiai)
  • Valdžia. Legitimumas
    9 - 2 balsai (-ų)
Valdžia. Legitimumas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdzia-legitimumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:46
×