Valdžios institucijos Lietuvoje, jų funkcijos ir tarpusavio santykiai


Lietuvos valstybės tarnyba valstybės tarnybos apibrėžimas ir samprata. Valstybės tarnybos raida.

Valstybės tarnyba yra vienas iš viešojo administravimo elementų. Be valstybės tarnybos nevyktų valstybės santykis su piliečiais, nes tai yra tarpininkaujanti institucija. Ji apibrėžtoje teritorijoje mobilizuoja piliečių resursus, tam,kad galėtų tvarkyti valstybės reikalus. Labai svarbu apsibrėžti valstybės tarnybos apibrėžimą ir sampratą, norint toliau nagrinėti pasirinktą temą.

Specialiomis teisėmis ir taiyklėmis pasižyminti valstybės tarnyba Europoje buvo pradėta diegti XXa. pradžioje. Valstybės tarnautojai turėjo specialias suteiktas teises ir pareigas, taip pat ir ypatingus profesinius reikalavimus, kurie skyrėsi nuo privataus sektoriaus reikalavimų. Viena iš pagrindinių savybių buvo laikytis taisyklių ir būti lojaliam valstybės tarnybai ir jos piliečiams. Visos šalys stengėsi apibrėžti šiuos įsipareigojimus specialiomis normomis. Valstybės tarnybos paskirtis ir samprata yra skirtinga kiekvienoje šalyje ir labai priklauso nuo viešojo administravimo tradicijų. Galima išskirti du pagrindinius požiūrius į valstybės tarnybą : 1) valstybės tarnybos pagrindinė paskirtis vykdyti valstybės funkcijas, susiformavo kontinentinėje Europoje ir susijęs su Vokietijos ir Prancūzijos viešojo administravimo tradicija; 2) teikti efektyvias viešąsias paslaugas piliečiams, susiformavo anglosaksiškose ir skandinaviškose šalyse.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (782 žodžiai)
  • Dovydas
  • Valdžios institucijos Lietuvoje, jų funkcijos ir tarpusavio santykiai
    10 - 5 balsai (-ų)
Valdžios institucijos Lietuvoje, jų funkcijos ir tarpusavio santykiai. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdzios-institucijos-lietuvoje-ju-funkcijos-ir-tarpusavio-santykiai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:50
×