Valdžios išlaidos


Valstybes islaidos referatas. Valdzios sektoriaus islaidos. Lr valzios islaidos. Valstybes islaidu sistema referatai. Lietuvos valdžios sektoriaus išlaidos. Jaunimo nedarbas lietuvoje kursinis. Valdžios sektoriaus vartojimo išlaidos. Valstybės išlaidos feferatai. Valdžios sektoriaus vartojimo išlaidos ir bvp. Jaunimo nedarbingumas lietuvoje diplominis darbas.

Valdžios sektoriaus išlaidos ir joms pokyti darantys pokyčiai. Įvadas. Valdžios sektoriaus samprata. Valdžios sektoriaus išlaidos ir jų klasifikacija. Lietuvos valstybės biudžeto išlaidų analizė. Valdžios sektoriaus išlaidas įtakojantys veiksniai. Išvados.

Šiame darbe bus aptariama valdžios sektoriaus išlaidos laikotarpiu nuo 2000 iki 2007 m. Bus aptarti veiksniai lėmę valstybės išlaidų pokyčius tuo periodu. Taip pat, bus pateiktos valdžios išlaidų prognozės ateičiai remiantis veiksniais, kurie turi įtakos valstybės biudžeto pokyčiui. Taipogi, šiame darbe aptarsime kaip valdžios sektoriaus išlaidos stimuliuoja mūsų šalies ekonomiką.Galiausiai, bus pateiktas viso darbo apibendrinimas išvadose.

Valstybė, siekdama įgyvendinti iškeltus politikos tikslus ar įtakoti privatų sektorių, daro poveikį šalies ekonomikai. Viena iš pagrindinių tokio poveikio priemonių – tai valstybės išlaidos. Valdžios sektoriaus išlaidos turi didžiulę įtaką kiekvieno LR piliečio gyvenime, todėl yra būtina reguliuoti šio sektoriaus biudžeto pasiskirstymą. Darbe buvo išreikšta veiksniai, kurie daro svarbiausius pokyčius valstybės išlaidoms, tai švietimo sistema, socialinės apsaugos bei sveikatos ir visuomenės senėjimo sistemos. Visos šios sistemos yra labai jautrios ir yra tiesiogiai priklausomos nuo valdžios sektoriaus išlaidų. Tačiau mūsų valstybė jau skambina pavojaus varpais dėl valdžios sektoriaus biudžeto ir tikriausiai ateityje tas skambesys bus vis labiau girdimas. Jaunų proto nutekėjimas, jaunimo nedarbas, vis didėjantys skaičius pensinio amžiaus žmonių, tai tik keletas akivaizdžiu problematišku vietų mūsų ekonomikoje, o ateityje pagal prognozės jų skaičius tik didės. Visgi, kalbant pavyzdžiais, tai palieskime jaunimo nedarbą, Lietuva pirmauja pagal išsilavinusių žmonių skaičių pagal šalies gyventojų mastą ES, tačiau mūsų šalies jaunų žmonių bedarbystė viena didžiausių Europoje. Tuomet kyla klausimas, kodėl valstybė ir toliau skiria tiek daug išlaidų mokslo sektoriui, kai jisai nepasitarnauja tam pačiam jaunam žmogui išėjusiam iš tos sistemos į darbo rinką? Mano nuomone, jaunimo nedarbas bei migracija yra didžiausios grėsmės valstybės biudžetui ateityje. Juk visiem suprantama, kad valdžios sektoriaus išlaidos tiesiogiai yra priklausomos nuo mokėsčių mokėtojų gausos, jei ir toliau iš Lietuvos tokiais mastais bėgs darbingo amžiaus žmonės kaip dabar, jei ir toliau valstybė nesiims veiksmingų darbų prieš jaunimo nedarbą, tai Lietuvos biudžeto laukia sunkios dienos ir vis didesni valstybės įsiskolinimai, o tai bus didžiulė našta ateities kartoms.

  • Microsoft Word 340 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (4074 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandr
  • Valdžios išlaidos
    10 - 1 balsai (-ų)
Valdžios išlaidos. (2012 m. Rugsėjo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/valdzios-islaidos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:18
×