Valia ir jos savybės


Valia ir jos ugdymas. Kaip iveikti vidines kliutis. Rasinys apie valia. Valios savybes. Valia ir savybės.. Rasinys kas yra valia. Ugdyti valia. Butinos valios savybes rasinys. Rasinys apie zmogaus valia ir iproti. Rasinys apie valia ir ugdyma.

Valia ir jos savybės. Turinys. Įžanga. Bendrasis valios apibūdinimas. Fiziologiniai valios pagrindai. Valios veiksmo šaltiniai. Valios akto analizė. Pagrindinės valios savybės ir jų asmenybiniai skirtumai. Valios ugdymas. Išvados. Literatūra.

Kasdieniniame gyvenime ir grožinėje literatūroje apie valią dažnai kalbama tik tada, kai susiduriama su ypatingais jos pasireiškimais. Tačiau valios reikia ir visiems paprastiems sąmoningiems veiksmams atlikti: pakilti ryte iš lovos, atlikti savo įprastus darbus, ištarti žodžius. Be valios atliekami įgimtų fiziologinių reakcijų judesiai (kvėpavimas, čiaudėjimas, kosėjimas ir kt. ) arba suautomatinti veiksmai, atliekami be išankstinių ketinimų (įpročių veiksmai, kuriuos žmogus nesąmoningai kartoja, ir kt. ).

Valia dalyvauja (arba ne) ir vidinėje psichinėje veikloje. Jau pažinimo procesus aiškindamiesi, mes skyrėme iš anksto numatytą suvokimą, valingą dėmesį ir įsiminimą bei atgaminimą.

Valia būtina pasirenkant vienokią ar kitokią veiklą, reguliuojant tą veiklą ir įveikiant kliūtis, jei jų kyla siekiant tikslo. Apibendrindami tai, valią apibrėšime taip.

Visi valingi veiksmai, atliekami sąmoningai ir turintys tikslą, gali būti vadinami valiniais. Žmogus užsinorėjo gerti, pasiėmė stiklinę, prisipylė vandens ir išgėrė. Tai tikslingas veiksmas ir todėl valinis, nors jį atlikti buvo nesunku. Tačiau kiekvienam žmogui tenka atlikti nemaža tokių veiksmų, kur reikia nugalėti tam tikrus sunkumus, liūtis, trukdančius pasiekti užsibrėžtą tikslą. Tokie veiksmai vadinami tikrai valiniais. Juose pasireiškia sąmoningas asmenybės aktyvumas.

Tiesiogine žodžio prasme valia įprasta vadinti psichinį procesą, kuris vyksta, žmogui dedant pastangas įveikti vidines arba išorines kliūtis, kad pasiektų užsibrėžtą tikslą.

Išorinės kliūtys, kurias įveikia žmogus, yra objektyvūs darbo sunkumai, jo sudėtingumas, visokiausi trukdymai, kitų žmonių priešinimasis, sunkios darbo sąlygos ir pan.

Vidinės kliūtys – tai subjektyvūs, asmeniški skatuliai, trukdantys atlikti tai, kas numatyta, prisiversti dirbti, įveikti tingėjimą, nuovargį, norą užsiimti kuo nors kitu, kas nesusiję su užduotimi. Prie vidinių kliūčių priklauso žalingi įpročiai, potraukiai, norai, nuo kurių reikia susilaikyti. Žmogus jas įveikia valios pastangomis.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2010 m.
  • 13 puslapių (2352 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Valia ir jos savybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Valia ir jos savybės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/valia-ir-jos-savybes.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 06:35
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo