Valingumas ir drausmingumas šeimoje


Valios ugdymas ir drausmingumas šeimoje. Vaiko drausmingumas. Konfliktai šeimoje referatas. Šeima referatas. Valia ir drausmingumas seimoje. Smurtas seimoje skaidres. K.miskinis 2003 recenzija. Drausmingumas kas tai yra. Amorfiškas žmogus. Drausmingumsd.

Auklėjimo ypatumai lietuvių šeimoje. Valios ugdymas šeimoje. Drausmingumo ugdymas šeimoje.

Žmogaus gebėjima sąmoningai valdyti savo veiklą siekiant užsibrėžtų tikslų yra valia. Tai vidinis veiksnys, padedantis žmogaus apsisprendimą įkūnyti tam tikruose poelgiuose. Be stiprios valios žmogus yra neveiklus, amorfiškas (gr. amorphos- beformis). Silpnavalis nieko gero gyvenime nenuveikia (K. Miškinis 2003 p. 190).

Pasak, V. Aramovičiūtės (2005 p. 112) psichologijoje valia dažniausiai apibūdinama kaip žmogaus aktyvumo šaltinis arba kaip sąmonės gebėjimas sužadinti pastangas veikti, atlikti sprendimus, pasirinkti veiksmus, kaip gebėjimas įveikti kliūtis siekiant tikslo.

K. Miškinis (2003 p. 190) teigia, kad stipri valia padeda sutelkti fizines ir dvasines jėgas, įteigti save nugalėti įvairias kliūtis. Valia įkūnija tokias charakterio savybes, kaip drąsą, atkaklumą, ryžtingumą, savarankiškumą, savitvardą, ištvermingumą, principingumą, dalykiškumą ir kt. ,,Homines sunt volunates“ (žmonės yra valingi), sako lotynų patarlė.

Turint galvoje valios vietą žmogaus psichikoje, valia įvardijama ir kaip esminis psichinis procesas, kuris skiriasi nuo visų kitų procesų ir juos reguliuoja. Psichologų nuomone, valia prasideda tikslo pasirinkimu ir toliau reiškiasi jo siekimu, išorinių bei vidinių kliūčių nugalėjimu. Kitaip tariant, valios pastangomis individas įveikia motyvų kovą, suderina asmeninius poreikius su veiklos ar konkrečios situacijos reikalavimais, vienaip ar kitaip reguliuojančiai konkrečius veiksmus (V. Aramovičiūtė 2005 p. 112).

Pasak, K. Miškinio (2003 p. 190) tačiau valia nėra savaiminė vertybė. Ji turi būti doroviška, kryptinga. Jeigu valingas žmogus siekia savanaudiškų tikslų arba nusikalstamai elgiasi, tai jo valianiekam verta pagal kryptingumą valia gali būti gera ir bloga. Svarbu išugdyti nebet kokią, o doroviškai vertingą, tvirtą valią. V. Šekspyras taikliai pastebėjo, kad kam trūksta valios, tam trūksta ir proto.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2844 žodžiai)
  • Brigita
  • Valingumas ir drausmingumas šeimoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Valingumas ir drausmingumas šeimoje. (2012 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/valingumas-ir-drausmingumas-seimoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:20
×