Valiutos kursas


Svyruojantis valiutos kursas. Tiesioginis kotiravimas. Tiesioginis valiutos kursas. Valiutos kotiravimas. Valiutu kursai tiesiogiai. Fiksuoto valiutos kurso trūkumai. Kas yra svyruojantis valiutos kursas. Valiutos ir ju kursai skaidres. Valiutu kurso kitimas referatas. Tiesioginis valiutos keitimas.

Valiutos kursas - nacionalinio piniginio vieneto kaina, išreikšta kitos šalies piniginiais vienetais (netiesioginis kotiravimas) arba nacionalinės valiutos kiekis, reikalingas vienam užsienio piniginiam vienetui įsigyti (tiesioginis kotiravimas). Svyruojantis (plaukiojantis, lankstus) valiutos kursas. Valiutos pasiūla ir paklausa. Svyruojančio valiutos kurso kitimas. Svyruojančio valiutos kurso privalumai ir trūkumai. Fiksuotas valiutos kursas. Fiksuoto valiutos kurso problema. Problemos sprendimo būdai. Fiksuoto valiutos kurso privalumai ir trūkumai. Kuri valiutų kurso sistema yra geresnė, priklauso nuo aplinkybių. Valiutų kurso sistema lietuvoje.

Paklausa priklauso nuo: Prekių ir paslaugų eksporto iš tos šalies; Investicijų į tą šalį. Pasiūla priklauso nuo: Prekių ir paslaugų importo iš kitos šalies; Investicijų kitoje šalyje.

Gali sugriauti tarptautinės prekybos investicijų sistemą. Gali sąlygoti vidaus problemų atsiradimą. Centrinis bankas gali vykdyti neatsakingą pinigų politiką.

Vyriausybė galėtų apriboti ar apmokestinti importą, kapitalo išplaukimą.

Palengvina prekybą tarp šalių; Ilgu laikotarpiu gali būti mažesnė infliacija.

Neleidžia lansčiai naudotis piginų politika kovojant su nuosmukiais; Mažina šalies konkurencingumą tarptaunėje rinkoje.

Fiksuoti valiutos kursai yra naudinga: kai gali būti gauta didelė nauda iš prekybos padidėjimo ir integracijos, kai sistemos šalys artimai koordinuoja jų pinigų politikas. Svyruojantys valiutos kursas naudinga: kai šalys vertina gebėjimą naudoti pinigų politiką nepriklausomai. kai šalys susiduria su skirtingais makroekonominiais šokais.

Ekonomistai iš esmės sutinka, kad lankstus valiutos kursas yra pranašesnis už fiksuotą išskyrus du atvejus: kai šalių grupė yra labai integruota ir sudaro optimalią valiutos zoną.

  • MS PowerPoint 426 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (472 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulius
  • Valiutos kursas
    10 - 1 balsai (-ų)
Valiutos kursas. (2011 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/valiutos-kursas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo