Valiutos kurso pasikeitimo rizika


Užsienio valiutos kurso rizika. Valiutinė rizika. Valiutos rizika ab linas. Valiutines rizikos mazinimo analize. Valiutu kursu prognozavimas. Užsienio valiutų kursų svyravimo rizikos valdymas. Didele valiutos kursu rizika. Valiutos kursu rizika. Valiutu kursu rizika. Valiutu kursu pasikeitimas.

Ekonomikos referatas. Valiutos kursas. Išorinės valiutos kurso rizikos valdymo priemonės. Valiutos keitimo rizikos apsidraudimo priemonės. Išorinės valiutų kurso svyravimo valdymo priemonės. Neatidėliotino valiutos keitimo sandoris. Valiutų keitimo susitarimo sandoris. Valiutų apsikeitimo sandoris. Valiutų keitimo pasirinkimo sandoris. Sandoris pagal neatidėliotino valiutų keitimo orderį. Išvados. Literatūros sąrašas.


Taigi valiutinė rizika – tai pavojus dėl valiutinių kursų svyravimų. Jis atsiranda nuo pat kontrakto pasirašymo ir tęsiasi iki mokėjimų momento. Valiutinės rizikos pagrindas – tai piniginių įsipareigojimų realios kainos pasikeitimas per nustatytą periodą. Valiutinę riziką patyria abi sandorio pusės.

Sandorių sudarymo metų reikia atkreipti dėmesį ne tik į sandorio juridinę pusę, bet ir į finansinę. Būtinai turi būti apgalvoti ir teisingai parengti kainos valiuta ir mokėjimų valiuta, o tai pat ir sandėrio galiojimo laikotarpis ir mokėjimų grafikas, įvertinant ir valiutinės rizikos galimybes. Pagrindinis įmonės tikslas yra valiutinės rizikos įvertinimas ir valdymas.

Be abejo, Lietuvos įmonėms tinkamiausia yra pasirinktinio apsidraudimo politika (įmonė apsidraudžia tik tada, kai sandoriai viršija tam tikras nustatytas ribas – limitus). Kiekvienas vadovas, kurdamas ateities planus, turėtų numatyti galimą nuostolio dėl valiutų kurso pasikeitimo ribą, t. y toki nuostolį, kuris neturėtų didelės įtakos įmonės planuotiems rezultatams. Jeigu planuota riba pasiekta, reikėtų apsidrausti.

  • Ekonomika Referatai
  • 2012 m.
  • Simona
  • 21 puslapis (4455 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 51 KB
  • Valiutos kurso pasikeitimo rizika
    10 - 1 balsai (-ų)
Valiutos kurso pasikeitimo rizika. (2012 m. Spalio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/valiutos-kurso-pasikeitimo-rizika.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 23:56