Valiutos kurso rizikos veiksniai, jų kitimo tendencijos


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Valiutos samprata, jos sistema bei kursas. Valiutos kurso rizikos valdymo bei vertinimo metodai. Valiutos kurso rizikos veiksniai ir stabilizavimo būdai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai. Priedas. Kaip valdyti valiutinę rizika? Priedas. LLRI pozicija dėl lito devalvavimo.

Svarbiausia tarptautinių ir vietinių atsiskaitymų bei mokėjimų priemonė nuo seno buvo ir iki šiol išlieka piniginiai ženklai (valiuta). Pradiniais prekinės apyvartos laikais žmonijos istorijoje pinigų funkciją atliko žvėrių kailiai, gyvuliai, grūdai, kitos praktinio naudojimo vertybės. Vėliau jas pakeitė taurieji metalai - auksas, sidabras ir kt. Šiais laikais už nupirktas prekes, gaunamus kreditus, teikiamas paslaugas, atliekamus darbus bei kitokius patarnavimus dažniausiai atsiskaitoma piniginiais ženklais (nacionaline, užsienio arba tarptautine valiuta). Praktiškai bet kokios valiutinės ir materialinės vertybės gali būti panaudotos kaip mokėjimo priemonės atliekant tarptautinius atsiskaitymus.

Darbo tikslas – nustatyti valiutos kurso rizikos veiksnius, jų kitimo tendencijas.

Darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti valiutos, valiutos sistemos bei valiutos kurso sąvokas;

2.Išanalizuoti valiutos rizikos vertinimo bei valdymo metodus;

3.Atskleisti valiutos kurso rizikos veiksnius.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 173 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (5008 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Valiutos kurso rizikos veiksniai, jų kitimo tendencijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Valiutos kurso rizikos veiksniai, jų kitimo tendencijos. (2014 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/valiutos-kurso-rizikos-veiksniai-ju-kitimo-tendencijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:20
×