Valsas referatas


Įvadas. Valso atsiradimo istorija. Valso kelias į sceną. Valso kelias į Lietuvą. Išvados. Literatūros sąrašas.


Valsas (vok. Walzer (walzen –suktis); pran.Valse, angl.Waltz) Europos miestų šokių salėse ir dvaruose atsirado pačioje XVIII a. pabaigoj e ir greitai paplito bei persikėlė ir už Atlanto. Pradžioje jis neturėjo vieno bendro pavadinimo ir XIX a. pradžios dvaro šokių vadovėliuose vadinamas įvairiai: waltz, trois temps waltz, plain waltz, new valse, La valse a trois temps, вальс в три па.

Ilgainiui būtent šis trijų žingsnių valsas tapo pagrindiniu. Norisi pastebėti, kad XIX a. pradžioje valsas buvo šokamas kiek kitaip nei yra priimta dabar, tai yra, ant „viens“ žengiant į šoną, o ne į priekį (vaikinams) ir atgal (merginoms) kaip yra dabar (tame tarpe ir liaudiškame šokyje). Taip pat ir susikabinimas poroje kiek skyrėsi nuo šiandieninio.

Valso ir įvairių jo formų evoliuciją XIX amžiuje galima išanalizuoti lyginant įvairius to meto Europos šokių vadovėlius, tačiau tai bus valso pasikeitimo analizė dvaro kultūroje. Kaip valsą XIX amžiuje šoko Lietuvos kaimo žmonės tiksliai išsiaiškinti neįmanoma, nes nėra šaltinių. Tačiau drąsiai galime teigti, kad valsas į Lietuvos kaimą atėjo XIX a. pirmoje pusėje, matyt, tiesiogiai iš Vokietijos, ir pirmiausiai pradėtas šokti Mažojoje Lietuvoje ir Žemaitijoje.

Savo darbe aptarsiu valso atsiradimo istoriją, jo kelią i sceną, valsą Lietuvoje. Rašant šį darbą naudojausi įvairiais literatūros šaltiniais bei publikuotais straipsniais internete anglų kalba.

Anot Frank ir Peggy Spencer teigimu būtent lėtojo valso pradžia yra „diagonal waltz“, kurį sumąstė BBC orkestro vadovas bei anglų kilmės šokio mokytojas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1427 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Labasrytas
  • Valsas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Valsas referatas . (2017 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/valsas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 15 d. 22:16
×